Sprzedaj stare zabawki dziecka i zarób na tym dobre pieniądze! Jak to zrobić?

Masz dość bałaganu tworzącego się z porozrzucanych zabawek? Nie wyrzucaj ich jeszcze! Oto kilka najlepszych sposobów sprzedaży tych zabawek online – dla zyskania dobrej gotówki. Czy twój dom przytłoczony jest dziecinnym bałaganem? Czy masz zabawki w każdym zakątku, wnęce piwnicy, garażu i sypialni dzieci? Nadszedł czas, aby posegregować to, co mają dzieci, a zwłaszcza przedmioty, którymi już się nie bawią. Możesz pomyśleć, że przekazanie wszystkiego jest najlepszym sposobem na pozbycie się bałaganu, ale jeśli masz zabawki w doskonałej formie, możesz na nich trochę zarobić! Oto kilka sposobów sprzedaży zabawek w internecie oraz kilka wskazówek na ten temat.

Zanim coś sprzedasz coś – zapoznaj się z listą tego, co masz.

• Zbierz wszystkie zabawki, które chcesz sprzedać i wystaw im ocenę.
• Czy coś jest złamane lub są jakieś niekompletne kawałki? Jeśli brakuje fragmentów, poszukaj ich dokładnie i (miejmy nadzieję) zlokalizuj je, zanim zdecydujesz, co chcesz sprzedać. Wszystko, co jest uszkodzone lub brakujące, należy oddać lub wyrzucić.
• Musisz wszystko dobrze wyczyścić. Nie próbuj sprzedawać niczego co jest brudne bądź zakurzone.
• Zorientuj się w sklepach z zabawkami, jak np. 4toys.pl w jakich cenach są takie same bądź podobne zabawki do tych, które chcesz sprzedać.

Wskazówka: czasami zabawki lub gry planszowe – ale można je rozdzielić na części i sprzedawać jako partię brakujących fragmentów. Ktoś, kto zagubił wszystkie żółte żetony w grze, może chcieć je kupić od ciebie.

Dokumentuj zorganizowane przedmioty

Zrób zdjęć wszystkich aparatem cyfrowym. Upewnij się, że zdjęcia są robione w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, a także że nic nie zakłóca kadru – zwłaszcza jeśli planujesz umieszczenie zabawek osobno. Nawet jeśli wysyłasz zabawki do innej firmy, zrób zdjęcia i nie usuwaj, dopóki nie zostanie wyświetlone okno zwrotu przedmiotu. Prowadzenie rejestrów podczas wysyłania przedmiotów i ich zawartości w przypadku, gdy czegoś nie ma lub coś się zgubi to ważna rzecz. Teraz, gdy komplet zabawek jest gotowy do sprzedaży, oto Twoje możliwości.

Facebook

Jednym z moich preferowanych sposobów sprzedaży online jest sprzedawanie przez Facebook. W twojej okolicy jest na pewno co najmniej pół tuzina różnych grup, ale zazwyczaj potrzebujesz tylko jednej, aby sprzedawać w niej swoje rzeczy. Robisz zdjęcia i listę przedmiotów w grupie na Facebooku. Nie ma żadnych opłat związanych z aukcjami, dzięki czemu można zarabiać więcej niż aukcja z płatną usługą. Będziesz musiała umówić się na spotkanie z kimś na wymianę – by ta osoba mogła się temu przyjrzeć. W ramach tej opcji musisz podać swój adres.

Olx

Olx oferuje platformę do kupowania i sprzedaży bez kłopotów. Jest to podobne do korzystania z Facebooka w ramach sprzedaży. Dla tych, którzy unikają mediów społecznościowych, może to być najlepsza metoda sprzedaży przedmiotów na lokalnym rynku. Nie ma opłat związanych z transakcją. Być może sprzedaż spodoba ci się tak bardzo, że później sama będziesz szukać starych zabawek, odnawiać je i sprzedawać ponownie – świetny pomysł na biznes!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.