Sprzedaż metali kolorowych to czysty zysk

Metale kolorowe są w dzisiejszych czasach doskonałym pomysłem na szybki zarobek. Złoty interes robią na nich nie tylko osoby sprzedające, lecz także same skupy. Warto jednak wcześniej zorientować się w cenach i wybrać punkt, który oferuje najwyższe stawki.

Metale kolorowe – co można do nich zaliczyć?

Metale kolorowe mają bardzo dużą wartość pod warunkiem, że są wolne od zanieczyszczeń. Jeśli będą zawierały w sobie domieszki żelaza, niestety tracą na wartości, a tym samym osoba sprzedająca nie uzyska atrakcyjnej ceny. Do metali szlachetnych, jak i rzadkich można zaliczyć:

  • złoto i srebro,
  • tytan,
  • platynę,
  • wolfram,
  • pallad,
  • cyna, aluminium, mosiądz itp.

Na skupach metali kolorowych np. zlomskup.eu bardzo chętnie przyjmowane są również węgliki spiekane oraz stal szybkotnąca. Oczywiście, jeśli będą sprzedawane w czystej postaci, ceny będą atrakcyjne, jeśli jednak trzeba będzie je odzyskiwać ze stopów, ceny mogą już tak nie zachwycać.

Gdzie można znaleźć metale szlachetne?

Wcale nie trzeba się natrudzić, by pozyskać cenne metale szlachetne, bo na pewno każdy posiada je w obrębie domu. Stare sprzęty elektroniczne, przewody elektryczne, katalizatory czy specjalne ostrza tnące są bardzo cenne. Na pewno wartościowa okaże się także złota biżuteria czy ta pokryta platyną, bo takie surowce mają dziś dużą wartość. Zamiast oddawać je do skupu za darmo, a tak niestety robi wiele osób, lepiej je sprzedać i zarobić niezłe pieniądze.

Ile da się zarobić na metalach kolorowych?

Wszystko zależy od tego, jakie metale będą sprzedawane i w jakiej ilości. Ceny skupów są bardzo różne i tak naprawdę mogą ulegać zmianom nawet z dnia na dzień. Mając większą ilość rzadkich metali, warto negocjować dobrą ceną bądź poczekać aż stawki rynkowe wzrosną. Na ostateczną cenę na pewno wpływ będzie miał fakt czy metal jest w czystej postaci, czy jest stopem, bo przykładowo sprzedając czyste aluminium, stawka będzie wysoka, ale cena za puszki aluminiowe, które są zanieczyszczone, będzie już nawet o połowę niższa.

Najdroższe metale szlachetne

Na pewno konkretne zyski przyniesie sprzedaż niklu, wolframu, platyny czy węglików spiekanych. Takie surowce są stosunkowo rzadkie, dlatego ceny za kilogram wahają się w granicach sześćdziesięciu złotych. Mając dużą ilość takich metali, warto poprosić o wcześniejszą wycenę. W zależności od ilości atrakcyjne ceny można uzyskać także za mosiądz i miedź. Żelazo natomiast jest surowcem, który przyniesie najmniejsze zyski.

Który skup wybrać?

Na pewno ten, który oferuje najlepsze ceny oraz jest zlokalizowany jak najbliżej miejsca zamieszkania. Skupy złomu metali kolorowych zazwyczaj zapewniają własny transport, jeśli klient posiada większą jego ilość, w innym przypadku trzeba będzie na własną rękę załatwić samochód. Na pewno nie zaszkodzi wcześniejsze sprawdzenie cennik w kilku punktach skupu, wtedy będzie można wybrać ten, który oferuje najwięcej. Z racji, iż ceny są bardzo zmienne, nie należy pochopnie wyprzedawać cennych metali, lecz poczekać aż wzrosną, bo wtedy metale kolorowe faktycznie przyniosą oczekiwane przychody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.