Sprzęt audio-wizualny – wynająć czy kupić?

Kiedy należy postawić na wynajem sprzętu audiowizualnego zamiast zakupu tego sprzętu? Jeśli nie korzystasz z technologii codziennie, to może przynieść Ci najniższe koszty. Oto cztery wskazówki, które możesz przemyśleć biorąc pod uwagę telewizory Lcd wynajem bądź innego sprzętu.

Po pierwsze, jak często macie w firmie prezentacje?

Jeśli mają miejsce codziennie lub kilka razy dziennie, lepiej będzie zainwestować w tę technologię. Jeśli jednak telewizor jest potrzebny raz na miesiąc lub rzadziej lub harmonogram prezentacji jest bardzo sporadyczny, prawdopodobnie bardziej rozsądnie będzie wynająć sprzęt audiowizualny. Wiele narzędzi do wypożyczania narzędzi interaktywnych można negocjować codziennie lub tygodniowo.

Po drugie, jaki jest twój plan awaryjny?

Co się dzieje, gdy żarówka projektora się wypala lub urządzenie do prezentacji programu Powerpoint nie będzie działać? Jeśli Twoja firma nie potrzebuje wielu projektorów lub laptopów i nie ma technologii wizualnej w studio, lepiej postaw na wynajem, ale wcześniej upewnij się, że kopie zapasowe są zawarte w umowie bez dodatkowych opłat, jeśli sprzęt nie zadziała.

Po trzecie, jaki jest całkowity koszt posiadania takiego sprzętu?

Należy to rozważyć przy zakupie danego sprzętu lub oprogramowania. Ile kosztuje następna żarówka? Kiedy jest prawdopodobne, że zostanie wymieniona? Co się dzieje, gdy urządzenie jest uszkodzone przedwcześnie i wymaga natychmiastowej wymiany? Co z nadążaniem za udoskonaleniami technologii, takimi jak projektory 3D, iPad 4G lub Tablet PC? Jeśli angażujesz się w wypożyczanie sprzętu interaktywnego na imprezy, to nie musisz martwić się o jego długotrwałe utrzymanie, a koszty napraw na pewno nie będą czymś, o co trzeba będzie się martwić.

Po czwarte, gdzie zamierzasz przechowywać sprzęt i jak będziesz go transportować?

Przechowywanie projektorów, ekranów, bezprzewodowych systemów dźwiękowych czy telewizorów zajmuje miejsce – poza tym to wszystko musi być przechowywane w bezpiecznym miejscu, aby zapobiec kradzieży. Jeśli pracujesz w dużej korporacji, czy macie miejsce w którym będzie się przechowywać i magazynować sprzęt? Podczas podróży do różnych biur i lokalizacji klientów sprzęt audiowizualny zawsze zwiększy wagę transportu i przez to zmniejszy liczbę osób podróżujących w podróży. Jeśli lecisz do miejsca, być może będziesz martwić się o to, że zniszczy się podczas transportu lub kradzieży.

Z kolei jeśli postawisz na wypożyczanie audiowizualnego sprzętu to wszystko jest dostarczane bezpośrednio do Ciebie na miejsce wydarzenia przez firmę, która oferuje takie usługi. Sprzęt jest traktowany ostrożnie i pakowany w najwyższej jakości pojemniki, które zapewniają absolutne minimum potencjalnych uszkodzeń ruchomych części.

Posiadanie umiejętności zaprezentowania się z jak najlepszej strony jest zdecydowanie standardową koniecznością dla wielu firm. Dlatego przed zainwestowaniem w technologię audiowizualną upewnij się, że odpowiedziałeś sobie uczciwie na pytania powyżej. Jeśli zdecydujesz się wynająć, możesz podjąć naprawdę mądrą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.