Stereotypy pracy fizycznej

„Żadna praca nie hańbi” – czy jest to praca sprzątaczki, czy też prezesa wielkiej, dobrze prosperującej (bogatej) firmy. Zarówno sprzątaczka, jak i prezes mogą również wykonywać prace fizyczne. Oczywiście, intensywność tych prac może się znacznie różnić pomiędzy tymi osobami, jednak efekt może być podobny. Niektórzy nawet mówią o prezesach wielkich firm, którzy późno, po godzinach, po wyjściu wszystkich pracowników oraz nawet sprzątaczek biorą mopa i wiadro z wodą, aby umyć podłogę w swoim gabinecie. I to nie dlatego, że wydaje się im ona brudna, ale dlatego, aby popracować odrobinę fizycznie, ponieważ taka praca odciąga ich od wszelkich problemów, jakie często mają, prowadząc duże korporacje. W tym wypadku, prezesi korzystają z dobrodziejstw pracy fizycznej, aby polepszyć własny stan psychiczny.

Praca fizyczna w firmach transportowych

Taką pracę najczęściej można wykonywać przede wszystkim w takich firmach. Pracownicy zajmujący się tego typu zajęciami, chwalą sobie te pracę, jeśli są odpowiednio traktowani. Np w firmie zajmującej się przeprowadzkami jak np. https://www.przeprowadzki.bielsko24.eu, pracownicy są traktowani równo, a ich gaże odpowiadają ich zaangażowaniu.

Firma zatrudnia ludzi do prac związanych z transportem mebli i innego wyposażenia w domach klientów prywatnych. Jeśli trzeba przenieść firmę, zajmują się oni transportem maszyn, urządzeń i innych przedmiotów (jak np. dokumenty, projekty itp.). Przy przenoszeniu tego typu przedmiotów, potrzeba dość dużej dozy zaufania do pracowników, ponieważ mają oni często dostęp do newralgicznych danych, czy wartościowych maszyn i urządzeń. Uczciwość firm przewozowych jest uzależniona od pracujących tam ludzi. Nawet, gdyby szef był najuczciwszy, jeśli będzie miał zwykłych, fizycznych pracowników nie skalanych żadną uczciwością, renoma firmy prędzej, czy później zostanie naruszona.

Inne zawody w których trzeba pracować fizycznie

Takich zawodów jest mnóstwo. To właśnie te zawody sprawiają, że usługi wykonywane są fachowo i z zachowaniem wszelkich praw. Nawet zwykłe kopanie rowów może wymagać od wykonawcy dużej dozy cierpliwości, siły fizycznej i zaangażowania. Oczywiście, takich prac nie można porównywać z pracami biurowymi. Jednak – jak wspomniano na początku – „żadna praca nie hańbi”. Ostatnio w Polsce jest dość dużo tzw. pracowników umysłowych, siedzących po biurach i zajmujących się pracą wydawałoby się lekką. Gdyby tak się dogłębnie zastanowić, można polemizować, czy praca umysłowa jest lepsza od tej fizycznej.

I rację będą mieli właściwie wszyscy, ponieważ nie ma dwóch takich samych ludzi, a każdy ma inne preferencje i możliwości. Warto też zastanowić się nad tym, iż przecież praca fizyczna przynosi wiele dobra dla ogółu społeczeństwa. Nikt nie wyobraża sobie tego społeczeństwa bez np. mechaników, czy hydraulików, lub budowlańców. To oni właśnie sprawiają, że to społeczeństwo ma gdzie mieszkać i żyć godnie i na dość wysokim poziomie (wszelkiego typu wygody w domu). Dzięki nim, nie trzeba już chodzić na zewnątrz za potrzebą.

Jeden komentarz dla wpisu: “Stereotypy pracy fizycznej

  • 17 lutego 2018 at 13:58
    Permalink

    Praca fizyczna wcale nie musi być straszna. To właśnie praca fizyczna czyni człowieka pozytywnie nastawionym na wszelkiego typu niepowodzenia, jakie zdarzają mu się w ciągu całego dnia. Człowiek pracujący fizycznie, potrzebuje też odpowiedniego odpoczynku, np. http://www.traillon.pl/. Odwiedzając tę stronę, można wiele się na ten temat dowiedzieć, ale nie tylko. Warto zaglądnąć choćby z samej ciekawości – na pewno się opłaci i będziemy na tę stronę często wracać :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.