Strategia pielęgnacji podłóg komercyjnych – kilka ważnych pytań

Pielęgnacja podłóg jest zbyt czasochłonna, zbyt skomplikowana, ma zbyt duży wpływ na środowisko i jest zbyt ważna dla ogólnego stanu zdrowia, wyglądu i bezpieczeństwa obiektu, aby opierać się w tej strategii na próbach i błędach. Dotyczy to dużych i małych obiektów, ale oczywiście im większa jest lokalizacja i im więcej podłóg jest twardych, tym ważniejsze jest zastosowanie pewnego rodzaju strategii pielęgnacji podłogi.

Ale przed uruchomieniem jakiegokolwiek programu wykonawcy sprzątania i kierownicy obiektów muszą utworzyć zespół. Jako zespół menedżerowie i wykonawcy mogą współpracować przy podejmowaniu decyzji dotyczących pielęgnacji podłogi i określaniu najlepszej strategii pielęgnacji podłogi dla budynku. Po utworzeniu ten „zespół” do pielęgnacji podłóg musi odpowiedzieć na następujące pytania. Ich odpowiedzi będą stanowić podstawę programu pielęgnacji podłóg.

Te pytania są następujące:

Ile jest warta podłoga?

Różne powierzchnie w obiekcie będą warte więcej niż inne. Na przykład obszary lobby – i wszelkie wspólne obszary, które tworzą wstępną wrażenie lokalizacji – są najwięcej warte. Nawet jeśli jest to ten sam rodzaj podłogi, w większości przypadków menedżerowie będą chcieli, aby te podłogi wyglądały znacznie lepiej niż, na przykład, ta sama podłoga w pokoju na zapleczu. Oznacza to, że podłogi składające się na czynnik pierwszego wrażenia są warte więcej.

Czy chcemy podłogi o wysokim, umiarkowanym lub bez połysku?

Jest to ściśle związane z wartością podłogi. W przypadku podłóg do pierwszego wrażenia pożądany może być wygląd o wysokim połysku. Oznacza to nie tylko konieczność nałożenia większej ilości warstw wykończeniowych, ale w niektórych przypadkach podłoga będzie musiała być polerowana każdej nocy. Przekłada się to na:

-czas
-robociznę
-zwiększone koszty

Korytarze i obszary biurowe w obiekcie mogą wymagać jedynie wyglądu o średnim lub zerowym połysku i nawet przeciętna maszyna czyszcząca do podłóg powinna sobie z tym poradzić. Należy pamiętać, że głównym celem wykończenia podłogi jest ochrona podłogi, a nie tworzenie połysku, a po zastosowaniu wykończenia podłogi – podłoga będzie łatwiejsza w utrzymaniu.

Ile powinniśmy wydać na sprzęt do pielęgnacji podłóg?

Możemy to nazwać najsmutniejszą częścią układania strategii pielęgnacji podłogi. Sprzęt, generujący 1500 obrotów na minutę można znaleźć w cenie od około 1500 zł do ponad 4000 zł. Ceny automatycznych maszyn wahają się od 1500 do 10 000 zł w zależności od wielkości i rodzaju. Alternatywą jest system czyszczenia podłóg… ręcznie!

Nawiasem mówiąc, na wypadek, gdybyś zastanawiał się, czy niższa cena oznacza podstęp, na przykład, że czyszczenie podłogi zajmuje więcej czasu, sprawdź przed zakupem referencje od zweryfikowanego klienta, który już korzystał z takiego czy innego rozwiązania, bowiem one powinny pomóc ci ustalić czy wierzyć atrakcyjnej ofercie i zaoszczędzić, czy lepiej jednak wyłożyć nieco więcej pieniędzy w takim wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.