Strona firmy a miejsce w Google – co zrobić, aby była jak najwyżej?

Chcesz mieć swoją witrynę na 1 stronie w Google, ale nie wiesz, jak to zrobić? Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce! Najpierw zacznijmy od szybkiego sprawdzenia, jak działają Google i inne wyszukiwarki.

Jak działa Google (i inne wyszukiwarki)?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zdać sobie sprawę z Google, nie jest całym Internetem. To, że Twoja witryna nie wyświetla się w Google, nie oznacza, że ​​nie ma jej w Internecie. Twoja witryna może być publikowana w Internecie bez wyświetlania w wynikach wyszukiwania Google dla danego słowa kluczowego.

Sposób, w jaki Google i inne wyszukiwarki wyświetlają witryny: Google ma zautomatyzowane systemy komputerowe działające przez całą dobę, które losowo odwiedzają witryny w całym Internecie, robią przeglądy każdej strony i umieszczają je w ogromnej bazie danych.

W ramach robienia takich przeglądów każdej strony internetowej, system Google odczytuje każde słowo i inną zawartość na stronie internetowej (np. Zdjęcia, filmy, pliki audio itp.) W celu ustalenia konkretnego tematu strony. Google wykorzystuje zebrane dane do określenia, które strony internetowe mają być wyświetlane, i w jakiej kolejności, dla danego wyszukiwania słów kluczowych.

Innymi słowy, algorytmy komputerowe Google dynamicznie określają, która strona w Internecie jest najbardziej odpowiednia dla określonego słowa kluczowego lub frazy kluczowej i wyświetla ją w pierwszej kolejności. Następnie wyświetla drugą najbardziej odpowiednią stronę i tak dalej. Wynikowa lista stron internetowych jest znana jako strona wyników wyszukiwania (SERP).

Zastanawiasz się, dlaczego Twoja witryna nie ma wysokiej pozycji w Google? Zawsze możesz zgłosić się na audyt SEO do firm takich jak http://efectownia.pl/pozycjonowanie-stron/, aby uzyskać konkretne powody, dla których Twoja strona nie jest w rankingu. Ci specjaliści pokażą Ci dokładnie, co naprawić. W krótkim czasie uzyskasz pełny raport wysłany na adres e-mail.

Wracając do SERP może składać się z kilku sekcji:

  • Najczęściej sekcja składa się z 3 lub 4 płatnych reklam tekstowych, które odnoszą się do słowa kluczowego użytego dla przeprowadzenia wyszukiwania.

  • Jeśli Google uzna, że ​​użytkownik szuka lokalnej firmy w pobliżu, doda sekcję pod płatnymi reklamami zwanymi Lokalnym pakietem map.

  • Główna sekcja w środku składa się z “organicznej” (nieopłacanej) listy stron internetowych, które są istotne dla słowa kluczowego użytego do przeprowadzenia wyszukiwania

Jak umieścić moją witrynę w Google?

agencja SEONajpierw musisz upewnić się, że Twoja witryna została zaindeksowana przez Google. Aby sprawdzić, czy jest możesz skorzystać z przygotowanych gotowych narzędzi. Po drugie, pamiętaj, że Google będzie wyświetlać tylko strony internetowe, które pasują do szukanego słowa kluczowego. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że tekst Twojej strony jest powiązany z danym słowem kluczowym. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie Google go nie pokaże.

Po trzecie, fakt, że twoja strona nie pojawia się na pierwszej stronie, nie oznacza, że ​​wcale się nie wyświetla. Przejdź na dół strony wyników i kliknij “Dalej” na stronie 2 i tak dalej. Twoja strona może znajdować się na stronie 2, stronie 62 lub gdzieś pomiędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.