Stylizacja sekretarki – jak powinna się prezentować?

Żadna mniejsza i większa firma nie może się obyć bez sekretarki, która zajmuje się wieloma bieżącymi sprawami przedsiębiorstwa, a jednocześnie dba o to, by gabinet szefa funkcjonował prawidłowo. W pracy sekretarki ważne są nie tylko kompetencje czy umiejętności, ale również odpowiedni wizerunek.

Sekretarka bardzo często jest pierwszą osobą, z jaką klient czy kontrahent spotyka się po przekroczeniu progu firmy. Musi więc to być osoba, która doskonale się prezentuje, gdyż w dużym stopniu jej wizerunek przekłada się na wizerunek całej firmy. Ważny jest odpowiedni ubiór, który będzie świadczył o doskonałym przygotowaniu do pracy. Sekretarka pod względem ubioru nie może sobie bowiem pozwolić na modowe szaleństwa. Nawet jeśli prywatnie lubi ubierać się inaczej, w miejscu pracy musi dostosować się do powagi zajmowanego stanowiska.

Elegancja, klasyka i dobry smak

Stylizacja sekretarki powinna być przede wszystkim elegancka i stylowa, a jednocześnie zgodna z warunkami dress code’u, jaki obowiązuje w danej firmie. Warto zwracać uwagę nie tylko na rodzaj ubrania, ale również na jego jakość, krój i kolorystykę. Jakość ma pierwszorzędne znaczenie, gdyż ubrania słabej jakości szybko się spierają i przestają się dobrze prezentować. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie kilkunastu sztuk ubrań, które można zestawiać ze sobą na wiele sposobów, dzięki czemu codziennie można wyglądać inaczej, a jednocześnie nie trzeba wydawać wielu pieniędzy na ubranie do pracy. Sekretarka powinna zawsze być ubrana elegancko, bez względu na pogodę za oknem. Niestety, nawet, jeśli jest lato i spore upały, nie można pozwolić sobie na bluzki z odkrytymi ramionami, krótkie sukienki czy szorty. Niewskazane są również buty z odkrytymi palcami. W pracy zawsze należy nosić zakryte obuwie, nawet, jeśli o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby chodzenie w japonkach.

Torba jest nieodłącznym uzupełnieniem kobiecego stroju

W stylizacji sekretarki ważne są nie tylko ubrania, ale również dodatki. Bardzo ważna jest przede wszystkim torebka, która jest uzupełnieniem stroju i niejako jego dopełnieniem. W pracy sekretarki torebka ma spore znaczenie, gdyż często trzeba wziąć ze sobą jakieś dokumenty do domu. Najlepszym rozwiązaniem są duże, pakowne torebki o eleganckim i stylowym kroju, które podkreślą charakter stroju i będą jego niewątpliwą ozdobą. Ale nie tylko eleganckie i nieco sztywne teczki dobrze sprawdzą się w pracy sekretarki. Świetnym rozwiązaniem może być torba worek skórzana, która jest bardzo pakowna i pojemna, a jednocześnie wygodna w codziennym użytkowaniu. Wbrew pozorom, torby worki nie muszą być niekształtne i mało efektowne. Nowoczesne torebki, oferowane przez profesjonalnych projektantów, świetnie się prezentują i dostępne są w wielu wzorach, modelach i kolorach do wyboru. Dzięki temu każda kobieta znajdzie wśród nich taki model, który będzie spełniał wszystkie jej oczekiwania i potrzeby.

Zależy Ci na modnym wygodzie w pracy? Może zainteresuje Cię również torba worek skórzana

Kursy i szkolenia dla sekretarek

Nienaganna prezentacja to tylko jeden z absolutnie koniecznych wymogów w pracy sekretarki. Sekretarka czy asystentka powinna się cechować również profesjonalizmem, dobrą organizacją pracy oraz wysokimi umiejętnościami komunikacji. W zdobyciu wiedzy i umiejętności niezbędnych w pracy sekretarki pomóc mogą profesjonalne kursy i szkolenia dla sekretarek. Listę tego typu szkoleń znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/sekretarka wraz z informacjami o programie zajęć oraz cenach kursów i szkoleń. Co ciekawe, wiele szkoleń, kursów i warsztatów dla sekretarek i asystentek organizowanych jest dzisiaj online, co sprawia że bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia możemy rozwijać warsztat sekretarki.

Jeden komentarz dla wpisu: “Stylizacja sekretarki – jak powinna się prezentować?

  • 4 grudnia 2018 at 05:26
    Permalink

    Oszukuje wygodnej i funkcjonalnej bielizny, którą można nosić na co dzień, ale żeby była też dosyć estetyczna. Czy bielizna koronkowa jest tylko na specjalne okazje i randki do łóżka, czy też sprawdzi się do noszenia codziennie pod ubraniem?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.