Domy szkieletowe coraz popularniejsze

Szkieletowa budowa domów, znana również jako modułowa, istnieje od lat 50. XX wieku, a przedwojenne domy pojawiły się w całym kraju po zakończeniu wojny. Dziś odradza się jako metoda budowania, która ma naprawdę rozkwitnąć, co zresztą widać po ofertach takich jak ta dostępna tutaj: https://archido.pl.

Dlaczego domy szkieletowe są coraz bardziej popularne?

Ta metoda budowy może być ogromnym atutem dla branży budownictwa mieszkaniowego, gdzie istnieje presja szybkiego dostarczania wysokiej jakości mieszkań o dobrej wartości. Może to zabrzmieć niekonwencjonalnie, ale uważa się, że budownictwo zewnętrzne ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnego budownictwa mieszkaniowego, bo:

  • zmniejsza marnotrawstwo,

  • usprawnia łańcuch dostaw,

  • zmniejsza zależność od tradycyjnych umiejętności ,

  • zapewnia szybszy czas ukończenia (ponieważ praca w warunkach fabrycznych nie jest utrudniona przez zmienne takie ja np. zła pogoda).

Oprócz budowy domów poza budynkiem, innym ważnym trendem jest bardziej zrównoważony rozwój tego trendu budowlanego. Zrównoważony rozwój na bazie którego głównie powstają projekty domów szkieletowych odnosi się do działań, które nie wyczerpują zasobów nieodnawialnych ani nie szkodzą środowisku. Właśnie dlatego rośnie liczba budynków zwłaszcza z drewna.

Zapewnia to ogromne korzyści w połączeniu z inteligentnym planowaniem, wysoką precyzją i dobrze monitorowaną konstrukcją oraz wysoką jakością wykonania. Zastosowanie drewnianych projektów szkieletowych na całym świecie jest bardzo popularne. Nie ma różnicy, jeśli chodzi o wykorzystanie drewna do budowy domów na zewnątrz – to jest rosnący trend i nie da się temu zaprzeczyć w żadnym wypadku.

Za co jeszcze lubimy modułowe domy szkieletowe?

Domy z drewnianym szkieletem są często uważane za lekką konstrukcję, ale nie daj się zwieść. Jest to konstrukcja wykonana na zamówienie, która jest niezwykle mocna i trwała. Konstrukcja drewnianej ramy ma wiele zalet, ale jej najbardziej znaną jakością jest doskonałość środowiskowa i za to również jest bardzo cenioną formą.

Naturalny materiał

Drewno jest jednym z niewielu naturalnych materiałów budowlanych, który ma wiele zalet. Zasadniczo drewno jest nietoksyczne, nie uwalnia oparów chemicznych do budynku oraz jest bezpieczne w obsłudze i dotyku. Oznacza to również, że wraz z wiekiem drewno robi to naturalnie.

Ekologia i zrównoważony rozwój

Ludzie budują z drewna od tysięcy lat. Drewno jest ekologicznym i zrównoważonym i prawdziwie odnawialnym materiałem budowlanym. Drewno rośnie szybciej niż jest używane. Większość głównych krajów dostarczających drewno prowadzi długofalową politykę, aby ponownie uprawiać więcej drewna niż ścinać. Jeśli posadzone zostaną nowe drzewa w celu zastąpienia zebranych, drewno będzie nadal dostępne. Drewno jest frezowane na całym świecie i jest często wykorzystywane w pobliżu miejsca produkcji. To promuje lokalne gospodarki i zmniejsza energię potrzebną do transportu materiałów na duże odległości. To jednak cały czas tylko mały ułamek korzyści, jakie niosą projekty szkieletowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.