Szkolenia przeciwpożarowe – dlaczego są tak ważne?

Prowadzisz własną firmę? W takim razie, na pewno jesteś z siebie dumny, w końcu nie tak łatwo założyć własną działalność. Jednak tak jak do założenia firmy trzeba mieć odwagę, tak do jej rozkręcenia ogromne umiejętności oraz zdolności pod względem zarządzania. Jednak żeby forma mogła funkcjonować oraz podwajać i zwiększać zyski, konieczni są pracownicy. Na początku, wydawać się może, że dasz sobie ze wszystkim rade sam. Tymczasem, po jakimś czasie, okazuje się, że pewnych rzeczy nie dasz rady samodzielnie przeskoczyć.

Chcąc ciągle powiększać osiągi firmy, musisz mieć pomocników w postaci pracowników. Wydaje się to ogromnym wydatkiem, ponieważ wiadomo nie od dziś, że pracownik kosztuje. Trzeba bowiem nie tylko dać mu wypłatę, ale także zapłacić za niego wszelkie podatki do państwa. Stanowią one praktycznie połowę wypłaty. Dlatego, bardzo dobrze należy przemyśleć ilość zarówno pracowników, jak i wynagrodzenia, które będziesz im wypłacał. Jednak to nie wszystko, ponieważ trzeba jeszcze takiego pracownika do pracy przygotować.

Przygotowanie do pracy

Wiadomo, że zanim pracownik podejmie się swojego zadania musi wiedzieć jak je prawidłowo wykonać. Jeżeli jest to praca przy taśmie i zajecie jest banalnie proste, to nauka ogranicza się do pokazania konkretnej czynności, jaka ma być wykonywana. Jeżeli jednak, stanowisko jest bardziej odpowiedzialne, a praca skomplikowana, to w takim wypadku najczęściej trzeba przejść odpowiednie szkolenie stanowiskowe. Będzie ono decydować, czy nadaje się do danej pracy oraz czy sobie z powierzonymi zadaniami poradzi. Niekiedy pozyskuje się pracownika, który w danej dziedzinie jest już wyszkolony, ponieważ pracował na podobnym lub identycznym stanowisku. Tacy są oczywiście najbardziej pożądani, ponieważ można wtedy uniknąć czasu szkolenia szczegółowego oraz wielu błędów na początku, które nowicjusze popełniają. Jednak szkolenie nowych pracowników od podstaw jest najczęściej konieczne.

Szkolenie BHP i PPOŻ

Zanim pracownik w ogóle na stanowisko przejdzie, najpierw musi przejść szkolenie BHP oraz PPOŻ. Każdy z nich jest obowiązkowe. Tak jak w przypadku szkolenia z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zawsze jest ono organizowane i szczegółowo omawiane, tak o szkoleni przeciw pożarowym, bardzo często się zapomniał. Większość pracodawców traktuje po macoszemu te część szkolenia uznając ją za mało ważną. Tymczasem jest to ogromny błąd. Szkolenie tego typu, przeprowadzać należy nie tylko podczas przyjmowania pracownika do pracy, ale także okresowo. Daje ono bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i całej firmie. Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby nagle wybuchł pożar, a nikt nie potrafiłby uruchomić gaśnicy? Dlatego, jeśli ty nie potrafisz takiego szkolenia odpowiednio zorganizować, oddaj pracowników w ręce profesjonalistów takich jak np. gpsbhp.eu/oferta/praktyczne-szkolenia-ppoz. Zajmą się oni profesjonalnie kwestią szkolenia PPOŻ, sprawiając że będzie to ciekawe przeżycie dla każdego pracownika, który zdobędzie cenną wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.