Szukasz pracy? Zostań przedstawicielem medycznym

Branża medyczna niesie za sobą wiele różnych możliwości pracy i rozwoju zawodowego. Chociaż oczywiście branża kojarzy nam się z pracą lekarzy i personelu medycznego, jednak tak naprawdę w skład całej braci medycznej wchodzi wiele więcej stanowisk, a jednym z nich jest właśnie stanowisko przedstawiciela handlowego, a dokładniej przedstawiciela medycznego. Jakie warunki należy spełniać, jak wygląda typowy dzień pracy na tym stanowisku oraz na jakie zarobki można liczyć- przedstawimy poniżej.

Specyfika tej pracy

Praca przedstawiciela medycznego jest jednym z odłamów znanego już stanowiska przedstawiciela handlowego, więc specyfika samej pracy jest podobna. Sam czas pracy jest nienormowany i w dużej mierze skupia się na kontaktach z ludźmi, w tym przypadku z lekarzami. Praca w nietypowych godzinach wiąże się jednak z dużą samodyscypliną, bowiem ważna jest nie tylko sama ilość czasu pracy, ale jej efekty, a więc ilość podpisanych umów z klientami. Mówiąc o branży medycznej ważna jest również wiedza w tym zakresie. Choć wiele firm zapewnia podstawowe szkolenia, warto zadbać o poszerzenie swojej wiedzy we własnym zakresie. Mogą to być studia- część osób decyduje się na część podyplomową z zakresu farmacji, biotechnologii czy zdrowia publicznego.

Oprócz samych studiów na rynku znaleźć można również całkiem sporo szkół policealnych kształcących w dziedzinie medycznej. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, jednak posiadając wykształcenie w branży można liczyć na dużo łatwiejszy start w zawodzie. Oprócz samej wiedzy kandydat na stanowisko przedstawiciela medycznego powinien posiadać cechy charakteru podobne jak przeciętny przedstawiciel handlowy, czyli umiejętność organizacji czasu pracy, osiągania kolejnych celów zawodowych, umiejętność odpowiedniego kontaktu z ludźmi oraz zdolności handlowe. Tylko umiejętność pracy z ludźmi oraz nastawienie na rozwój może zagwarantować zadowalające zarobki.

Poziom zarobków

Poziom zarobków uzależniony jest od kilku czynników. W zdecydowanej większości wynagrodzenie typowego przedstawiciela medycznego podzielone jest na dwie części: podstawę oraz premię uzależnioną od jakości naszej pracy, czyli ilości pozyskanych klientów. Rozpoczynając pracę w zawodzie można liczyć na zarobki rzędu dwóch tysięcy netto, natomiast przedstawiciel medyczny z doświadczeniem może zarobić nawet trzykrotnie więcej niż na początku. Czy więc warto podjąć pracę w zawodzie? Wiele zależy od predyspozycji kandydatów oraz warunków zatrudnienia.

Podsumowanie

Praca przedstawiciela medycznego jest pracą specyficzną, wymagającą posiadania pewnych cech charakteru, które nam tę pracę ułatwią. Poziom zarobków oraz dodatkowe świadczenia, takie jak użyczenie profesjonalnego sprzętu ułatwiającego pracę, taki jak samochód czy telefon rzeczywiście uatrakcyjniają pracę na tym stanowisku. Ponadto branża medyczna jest stosunkowo stabilna i się rozwija, co sprawia, że pracę przedstawiciela medycznego można traktować jako stałe, stabilne zatrudnienie.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony http://vesuna.pl/

Jeden komentarz dla wpisu: “Szukasz pracy? Zostań przedstawicielem medycznym

  • 26 października 2016 at 09:38
    Permalink

    Ja myślę o pracy przedstawiciela handlowego albo o pracy w ratownictwie medycznym. I tu i tu potrzebuję funduszy na start. Ale to nie problem bo mam dotację. Nie mogę tylko się zdecydować. Do ratownictwa potrzebowałby karetki (coś jak na stronie http://www.modusambulans.pl) ale skąd ją wziąć?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.