Team building w terenie

Każda firma ma swoje własne wyzwania integracyjne. Kiedy pracownicy pracują ze sobą gorzej, cała organizacja cierpi. Problem może pojawić się z powodu wielu czynników, ale najczęstszą przyczyną słabych wyników jest stres i brak motywacji w miejscu pracy. Aby podnieść morale pracowników swojej firmy bardzo potrzebny jest impuls. Należy rozważyć zajęcia typu team builiding na świeżym powietrzu o celach integracyjnych oraz po to by odświeżyć każdy umysł i ducha.

Chociaż ludzie w naturalny sposób rozwijają swoje umiejętności właśnie pracując w grupach, Twój zespół być może będzie potrzebować trochę więcej motywacji, jeśli jest mało konkurencyjny, skory do współpracy i brakuje mu zaufania do współpracowników. Poniższe pomysły na zabawy terenowe mogą pomóc zespołowi stać się bardziej aktywnym w pracy, co oznacza, że zobaczysz więcej pozytywnych wyników tej pracy, oczywiście z korzyścią dla swojej firmy.

Skałki wspinaczkowe

Nie trzeba być wyjątkowo wysportowanym albo bardzo fit w celu skorzystania z tej działalności. Wspinaczka mogą być realizowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ale najlepiej postarać się o nią w szeroko otwartej przestrzeni, tak aby zespół mógł cieszyć się z powiewu świeżego powietrza. Dla wielu ludzi, strach jest czynnikiem, który zapobiega ich dążeniu do bycia bardziej skutecznym. Działalność ta może pomóc poradzić sobie osobie z własnymi lękami poprzez zajęcie się jednym z nich, tym który jest bardzo często spotykany – jest to lęk wysokości. Wspinaczka pozwala również członkom zespołu zbudować większe zaufanie do siebie i całego zespołu przez pokonywanie ścian tylko za pomocą liny i wsparcia swojego partnera.

Paint ball

Choć może się wydawać, że ta gra jest przeznaczona tylko dla zapalonych graczy, będziesz zaskoczony tym, jak dobrze paintball pomaga w zintegrowaniu zespołu. Wystarczy podzielić zespoły według działów, ubrać w strój pod postacią odzieży ochronnej i uzbroić w zestaw pistoletów kulkowych – to najlepsza opcja integracyjnej zabawy na świeżym powietrzu. Zespoły będą musiały myśleć strategicznie, by znaleźć sposób na to w jaki sposób można przechytrzyć innych w tej grze. Oczywiście, komunikacja jest tutaj bardzo ważne, dlatego, że zwycięstwo w tej grze w dużej mierze zależy właśnie od tego aspektu.

Pochody

Ta konkurencyjna gra zespołowa może być realizowana przez zespoły składające się maksymalnie z 10 członków. Trzeba dać każdej grupie listę rzeczy, które muszą znaleźć się w określonym terminie. Zespół, który jest w stanie połączyć wszystkie elementy (lub zrobi ich zdjęcia) na liście wygrywa wyzwanie.

Ogólnym zadaniem podchodów jest współpraca całego zespołu.

Zrób sobie przerwę od życia w biurze. Baw się poza biurem za pomocą tych działań integracyjnych na świeżym powietrzu! A jeśli nie masz czasu bądź doświadczenia w organizacji tego typu outdoorowych imprez integracyjnych zawsze możesz zwrócić się po pomoc do profesjonalnych agencji zajmujących się tego typu działaniami od lat. Na przykład godna polecenia jest tutaj organizująca kompleksowe imprezy integracyjne firma http://bartbo.pl/ – serdecznie polecamy!

Jeden komentarz dla wpisu: “Team building w terenie

  • 7 grudnia 2016 at 09:28
    Permalink

    W dużych firmach, w których sporo jest nowej kadry takie team buildingi to podstawa. Jeżeli np. przeżyjesz z kimś w lesie 1-2 noce na survivalu to wasze relacje w firmie są przeniesione na zupełnie inny level. Ważne jest jednak aby takie wyjazdy powtarzać co jakiś czas. My jeździmy cyklicznie z firmą http://www.aplanet.pl/imprezy-integracyjne/. Świetna zabawa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.