Nie wylewaj tłuszczu do kanalizacji! Co jeszcze, aby uniknąć awarii hydraulicznej?

Dla większości z nas kanalizacja jest po prostu dostępna do użytku przez cały czas. Nie spędzamy dużo czasu na myśleniu o tym ani o utrzymaniu go. Ale kiedy nagle przestaje działać prawidłowo lub napotkamy problem, zaczynają się problemy! Radzenie sobie z problemami hydraulicznymi nie jest wcale zabawne. Dlatego stworzyliśmy listę naszych najważniejszych wskazówek dotyczących hydrauliki, które pomogą Ci uniknąć niektórych z Twoich największych irytacji, jeśli chodzi o rury.

Nie wylewaj tłuszczu ani oleju do kanalizacji

Czy kiedykolwiek słyszałeś, jak ludzie rozmawiali o tym, że chcą robić podkładkę pod imprezę alkoholową? To jest to samo, co dzieje się, gdy spuszczasz tłuszcz lub olej do kanalizacji. Tłuszcz i olej będą się gromadzić. Na początku tego nie zauważysz – pomyślisz, że jest całkowicie w porządku i że jako płyn, w zlewie jest tam, gdzie powinien. Ale stopniowo ten tłuszcz i olej zatykają rury i zostawiają poważne problemy hydrauliczne. Pomyśl o swoich rurach, zanim wylejesz płyn do gotowania do odpływu i wybierz bezpieczniejszą opcję utylizacji. Na przykład poczekaj, aż tłuszcz zestali się, zanim wrzucisz go do pojemnika na kompost, a wtedy nie będziesz musiał dzwonić po usługi hydrauliczne we Wrocławiu, aby się z tym uporać.

Użyj filtra siatkowego

Zapchanie się rury to jeden z najczęstszych problemów hydraulicznych, a jeśli chodzi o odpływ z prysznica lub zlewu, może stać się obrzydliwy i brudny z powodu pozostałości włosów i mydła. Unikanie tego rodzaju obrzydliwości jest tak proste, jak użycie sitka w miejscu odpływu. Pomoże to uniknąć czasochłonnego i nieprzyjemnego zadania w przyszłości.

Uważaj na to, co spuszczasz

Są pewne rzeczy, które należy spłukać i pewne rzeczy, których zdecydowanie nie powinno się spłukiwać. Jesteśmy prawie pewni, że rozumiesz, o co nam chodzi. Jeśli zaczniesz spuszczać rzeczy inne niż papier toaletowy i odchody w toalecie, możesz spowodować poważne zatykanie, z którymi naprawdę nie chcesz mieć do czynienia. Obejmuje to na przykład:

  • produkty higieniczne,

  • waciki,

  • leki na receptę,

  • resztki jedzenia.

Jeśli zauważysz, że Twoja toaleta staje się coraz częściej zatykana, istnieje kilka dodatkowych przyczyn, które mogą być przyczyną Twojego problemu.

Dowiedz się, gdzie jest twój główny zawór wodny

Hydraulika nie jest jedną z rzeczy, o których aktywnie się uczysz, ale ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jest twój główny zawór wodny i co zrobić, jeśli wystąpi problem. Jeśli stukasz w drewno, pękają rury, zakręcenie głównego zaworu wody pomoże zminimalizować szkody, dopóki hydraulik nie będzie w stanie tam pomóc. Jeśli nie wiesz, gdzie to jest, będziesz spędzać dużo czasu na szamotaniu się, podczas gdy Twój dom zostanie zniszczony przez wodę.

Możesz podjąć wszelkie środki zapobiegawcze na świecie, ale jak wszystko inne, czas odbije się na twojej hydraulice. W końcu będziesz miał problem. Awaria? Dzwoń do hydraulika! Ci specjaliści zrobią to wszystko i zagwarantują, że zrobią to dobrze. Z pewnymi rzeczami laik nie powinien się mierzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.