To nie takie proste, jak się wydaje

Powszechnie uważa się, że sprzątać może każdy, że to zajecie, które nie wymaga specjalnych kwalifikacji, ani umiejętności. To ogromny błąd. Chcąc zaoszczędzić, możemy tak naprawdę narazić naszą firmą na większe koszty, np. gdy odwiedzi nas SANEPID i przeprowadzi u nas kontrolę.

Często tuż przed zamknięciem sklepu widzi się jego obsługę, która szybko zamiata, myje podłogi i przeciera lady. Zdarza się również – o zgrozo – że pracownicy, którzy nie chcą zostawać w sklepie po godzinach, jednocześnie czyszczą przestrzeń i obsługują ostatnich klientów. To niedopuszczalne! Kolejną kwestią jest higiena narzędzi. Wiele osób, na widok mopów oraz ścierek, których używa się do wycierania podłóg oraz półek sklepowych, dopadają nudności. Najczęściej są to niehigieniczne narzędzia, które kiedyś przyciągały bielą, a dziś są szaro-bure. W takich warunkach nie trudno o namnożenie szkodliwych bakterii i rozprzestrzenianie wirusów. Niedokładnie umyte lodówki czy półki mogą skutkować tym, że produkty, które na nich się znajdują zaczną się psuć i gnić. To wszystko trafia do konsumenta. Dodatkowo, niezapowiedziana kontrola Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w takim wypadku może skończyć się dla sklepu słonym mandatem. Sprzątanie sklepów Wrocław nie jest więc tak łatwe, jak się wydaje. Warto jest w tym celu zatrudnić profesjonalistów, którzy swoją pracą nie tylko sprawią, że sklep będzie lśnił czystością, ale stanie się również bezpiecznym miejscem dla jego obsługi oraz klientów.

Firma sprzątająca Wrocław taka, jak np. Bryliant ma w swoich szeregach prawdziwych profesjonalistów. Oni przechodzą specjalne szkolenia, trenują w przygotowanym do tego pomieszczeniu, poznają nowinki rynkowe związane z chemią gospodarczą oraz narzędziami do sprzątania. Doskonale wiedzą, jaki detergentów użyć w konkretnym przypadku, a – nie oszukujmy się – sklep jest miejscem, w którym ze szczególną uwagą należy zadbać o czystość. Taka firma zajmie się nie tylko powierzchnią handlową. Oferuje ona również sprzątanie biur Wrocław. Zajmie się więc także dodatkowymi pomieszczeniami, które znajdują się w sklepie, aby w całości panował ład i porządek. Co istotne, firma zewnętrzna odciąży pracowników, którzy po zakończonej zmianie będą mogli udać się do domu, bez widma pracy fizycznej po ciężkim wyczerpującym dniu. Jeśli chodzi o koszty, nie ma co ukrywać, trzeba je ponieść. Za dobrą obsługę warto jednak zapłacić. Zyskujemy sklep, który będzie zapraszał do swojego wnętrza zapachem czystości, a opłacone faktury, przedsiębiorca może wrzucić sobie w koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.