Nie zapomnij o tradycyjnych ścieżkach reklamy w dobie cyfryzacji!

W świecie, w którym wydaje się, że marketing cyfrowy przejmuje kontrolę, łatwo zapomnieć o tradycyjnych ścieżkach, na których firmy polegały od lat. Jednak te tradycyjne metody reklamowe nie bez powodu przetrwały próbę czasu — po prostu działają. Reklama zewnętrzna taka jak np. https://www.znajdzreklame.pl/reklama-warszawa ugruntowała swoją pozycję jako bardzo opłacalna tradycyjna metoda reklamy umożliwiająca dotarcie do dużej i zróżnicowanej publiczności.

Historia reklamy zewnętrznej

Nowoczesna reklama zewnętrzna istnieje już od prawie dwóch stuleci. W latach trzydziestych XIX wieku niejaki Jared Bell stworzył jedne z pierwszych nowoczesnych billboardów. W tym czasie nie było systemu sprzedaży powierzchni reklamowej na zewnątrz, więc kupcy malowali szyldy i plakaty do powieszenia na ścianach i słupkach ogrodzeniowych, aby przyciągnąć uwagę przechodniów.

Lata sześćdziesiąte XIX wieku przyniosły znaczną zmianę w reklamie billboardowej wraz z wprowadzeniem monetyzacji. Firmy mogły kupować przestrzeń zewnętrzną do wykorzystania na billboardy. Wkrótce reklamodawcy zaczęli wykorzystywać nowe przepisy i regulacje, ustawiając różne billboardy i eksperymentując z własnymi metodami i kreacjami. Często były ręcznie rysowane lub malowane i pracochłonne. Stamtąd praktyka urosła do tego, czym jest dzisiaj. Chociaż założenia billboardu się nie zmieniły, skala i możliwości z pewnością się zmieniły. Teraz branża zaczęła nawet dostosowywać się do ery cyfrowej, a tablice cyfrowe są dostępne w większości dużych miast.

Reklama outdoor jako uzupełnienie marketingu

Reklama zewnętrzna może być świetnym uzupełnieniem innych kanałów medialnych. Weźmy na przykład telewizję nadawczą. Reklama zewnętrzna może wzmocnić przekaz telewizyjny, gdy widzowie są poza domem, utrzymując przekaz, gdy są w ruchu. Albo co z radiem? Outdoor może być świetnym uzupełnieniem radia, docierając do mobilnego konsumenta w ruchu z przekazem wizualnym, który pasuje do tego, który mógł usłyszeć. Druk? Absolutnie! Gazety mają zwykle krótszy okres przydatności do spożycia, więc obecność na zewnątrz może wydłużyć żywotność drukowanej kampanii reklamowej, utrzymując przekaz na pierwszym planie.

Reklamy outdoorowe nie tylko ulepszają Twoje inne tradycyjne kampanie — to samo może zrobić ze strategiami cyfrowymi! Wykorzystanie spójnego brandingu i komunikatów na tablicach zewnętrznych i banerach internetowych może pomóc zwiększyć świadomość marki i naprawdę dotrzeć do celu.

Reklama zewnętrzna jako samodzielna reklama

Jeśli musisz wybrać tylko jedną tradycyjną strategię reklamową, reklama zewnętrzna jest sama w sobie silnym medium reklamowym. Czemu? Ponieważ istnieje w środowisku interaktywnym. Ludzie spędzają teraz tak dużo czasu przed ekranami, że prawdziwe reklamy mają większą moc niż kiedyś. Przeglądarki internetowe są mistrzami w ignorowaniu wyskakujących reklam i banerów. Jednak gdy konsumenci zobaczą billboard, znak drogowy lub inny przyciągający wzrok obiekt, poświęcają chwilę, aby na nie spojrzeć. Wykorzystaj to najlepiej, jak potrafisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.