Transport broni palnej – na jakich zasadach musi sie odbywać?

Możesz przewozić rozładowaną broń palną w zamkniętym kontenerze z twardymi ścianami wyłącznie jako bagaż rejestrowany. Zadeklaruj broń i / lub amunicję liniom lotniczym podczas sprawdzania bagażu w kasie biletowej. Pojemnik musi całkowicie zabezpieczać broń przed dostępem. Niedozwolone są zamykane skrzynie, które można łatwo otworzyć, najlepszym wyborem byłaby szafa na broń myśliwską bądź inna o podobnym standardzie. Należy pamiętać, że pojemnik, w którym była zakupiona broń, może nie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia broni, gdy jest ona przewożona w bagażu rejestrowanym!

Skontaktuj się z odpowiednimi instytucjami, jeśli masz pytania dotyczące przepisów dotyczących broni palnej oraz w celu wyjaśnienia, co możesz, a czego nie możesz przewozić w bagażu podręcznym lub bagażu rejestrowanym.

Broń palna

Podczas podróży przestrzegaj przepisów dotyczących posiadania broni palnej, ponieważ różnią się one w zależności od władz lokalnych i międzynarodowych. Jeśli podróżujesz za granicę z bronią palną w bagażu rejestrowanym, sprawdź informacje i wymagania na stronie internetowej danego kraju – zrób to odpowiednio wcześnie przed podróżą.

Zadeklaruj każdą broń palną za każdym razem, gdy przedstawiasz ją do transportu jako bagaż rejestrowany. Zapytaj linię lotniczą o ograniczenia lub opłaty, które mogą mieć zastosowanie.
Broń palna musi być rozładowana i zamknięta w twardym pojemniku i przewożona wyłącznie jako bagaż rejestrowany. Tylko pasażer powinien zachować klucz lub szyfr do zamka, chyba że personel zażąda klucza do otwarcia pojemnika na broń w celu zapewnienia zgodności z przepisami. Możesz używać zamków dowolnej marki lub typu do zabezpieczenia futerału na broń, w tym zamków uznanych przez literę prawa.

Poza tym warto wiedzieć, że:

  • Części broni palnej, w tym magazynki, zamki i iglice, są zabronione w bagażu podręcznym, ale mogą być przewożone w bagażu rejestrowanym.
  • Repliki broni palnej, w tym repliki broni palnej będące zabawkami, mogą być przewożone wyłącznie w bagażu rejestrowanym.
  • Lunety celownicze są dozwolone w bagażu podręcznym i rejestrowanym.

Zgodnie z prawem definicje broni palnej obejmują: każdą broń (w tym broń sportową), która będzie, jest zaprojektowana lub może być łatwo przerobiona w celu miotania pocisku w wyniku działania materiału wybuchowego. Tak samo należy interpretować dowolny tłumik broni palnej i wszelkie niszczycielskie urządzenie. Zgodnie z definicją – załadowana broń palna ma naładowaną amunicję lub dowolny jej składnik w komorze lub cylindrze lub w magazynku włożonym do broni.

Amunicja

Amunicja jest zabroniona w bagażu podręcznym, ale można ją przewozić w bagażu rejestrowanym.
Magazyny do broni palnej i magazynki z amunicją, załadowane lub puste, muszą być bezpiecznie zapakowane lub umieszczone w twardej walizce zawierającej wyładowaną broń. Przeczytaj wymagania dotyczące przewozu amunicji w bagażu rejestrowanym bądź innym transporcie, jakie są zgodne z aktualnymi wymogami prawnymi, aby mieć absolutną pewność, iż wszystko odbywa się jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.