Triki handlarzy samochodów – poznaj chociaż niektóre z nich

Doświadczeni handlarze samochodami używanymi posiadają wiele sztuczek, które mogą zmylić potencjalnych kupców i doprowadzić do zakupu nie do końca sprawnego auta. Istnieją triki, które wykorzystują osoby pracujące od wielu lat w tej dziedzinie, dlatego nie spotkasz się z nimi w przypadku osób decydujących się na sprzedaż auta do skupu lub osób prywatnych.

Istnieje wiele sposobów na to, aby zataić prawdziwy stan samochodu przez sprzedawcę.

Zazwyczaj wiąże się to z nie dokładnym opisem stanu samochodu. Handlarze starają się ukryć problemy związane z pracą auta często udając nie wiedzę lub twierdząc, że jest to charakterystyczne dla samochodów w danym modelu. Bardzo często spotkać możemy się również z cofaniem licznika, dzięki czemu klienci nie wiedzą o tym ile kilometrów tak naprawdę przejechał dany pojazd. Handlarze lubią również dopowiadać nieprawdziwe historie na temat wcześniejszych właścicieli, zazwyczaj wspominają, że poprzedni właściciel był pierwszą osobą, która korzystała z tego samochodu, zazwyczaj używał go tylko od święta, a dodatkowo bardzo o niego dbał. Niestety w tym przypadku prawdziwość tego sformułowania jest bardzo wątpliwa, jednak nie mamy możliwość porównać jej z rzeczywistością.

Auta powypadkowe

Zazwyczaj kupując samochód szukamy takiego auta, które nie uległo nigdy wcześniej wypadkom, dlatego mając to na uwadze handlarze starają się właśnie w ten sposób wykreować wizerunek auta. Zazwyczaj reklamują je jako bezwypadkowe z możliwymi niewielkimi zarysowaniami. Zarysowania te mają odciągnąć naszą uwagę od prawdziwych uszkodzeń, które w późniejszym użytkowaniu mogą okazać się problemowe. Często sprzedawcy w bardzo dobry sposób maskują ślady pozostałe po wypadkach poprzez wstawienie części zamiennych, co jest widoczne tylko dla osób posiadających doświadczenie w danej dziedzinie.

Również czas, w którym potencjalny klient ogląda samochód ma duże znaczenie, ponieważ w przypadku późnej godziny, gdy światło nie jest już na tyle jasne ilość zauważonych usterek będzie dużo mniejsza.

Jak zachęcić klienta do zakupu?

Najważniejszym zadaniem handlarzy jest podjęcie takich działań, aby w jak najlepszy sposób zachęcić klienta do zakupienia samochodu. Starają się oni zamaskować wszystkie niedociągnięcia, opowiedzieć jak najlepszą historię na temat samochodu, aby sprawiał on wrażenie zadbanego, a także zwracają naszą uwagę na duże zainteresowanie danym pojazdem. Dzięki temu szybciej decydujemy się na dokonanie zakupu i niestety nie zawsze wychodzimy z tego z zadowoleniem. Właśnie dlatego tak ważne jest podejmowanie decyzji o zakupie auta wraz z osobą posiadającą doświadczenie w dziedzinie motoryzacji. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć przyszłych problemów związanych z kupnem nie do końca sprawnego auta. Z pomocy takiej osoby powinniśmy korzystać nie tylko w czasie zakupów w komisie, ale również od osób prywatnych oraz ze skupów aut, aby zabezpieczyć nasze interesy.

Pamiętajmy o tym, że każdy chce zarobić i zyskać jak najwięcej, dlatego często zapominamy o zasadach, które powinniśmy przestrzegać w czasie sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.