Trzy podstawowe błędy, które popełniasz w swojej diecie

Zdrowe odżywianie ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na naszą wagę, ale również na kondycję i dobre samopoczucie. Co więcej, prawidłowa dieta jest najlepszą profilaktyką wielu groźnych chorób. Warto więc przeanalizować nasze codzienne nawyki żywieniowe i wyeliminować z nich te, które najbardziej szkodzą zdrowiu i sylwetce.

Błędy żywieniowe popełnia niemal każdy. Czasem są one nieznaczne, a czasem codzienna dieta wręcz woła o pomstę do nieba. Jakie są najczęstsze błędy, jakie popełniamy w codziennym odżywianiu?

Nieregularne posiłki

Żyjemy w ciągłym biegu i często zapominamy o regularnym odżywianiu. To błąd, gdyż w ten sposób rozregulowujemy swój metabolizm, który działa na zwolnionych obrotach. Błędem wielu osób jest rezygnowanie ze śniadań na rzecz filiżanki kawy. Nie jest to dobre rozwiązanie. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dostarcza energii na wiele godzin, podkręca metabolizm i pobudza cały organizm do intensywnej pracy. Gdy rezygnujemy ze śniadań, rozleniwiamy nasz układ trawienny.

Wiele osób w ciągu dnia w pracy niewiele je, ratując się różnego rodzaju przekąskami. Najczęściej są to słodycze, które dostarczają szybko energii, ale równie szybko powodują spadek poziomu cukru we krwi i powodują senność. A przy tym bardzo szybko stajemy się znowu głodni. O ile to możliwe, należy więc spożywać 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Dzięki temu nie będziemy dopuszczać do napadów głodu, a organizm przyzwyczai się do regularnych dostaw energii i nie będzie nastawiony na magazynowanie.

Zbyt ciężkie jedzenie

Bardzo często jemy niewiele posiłków, za to są one mocno kaloryczne. Obiad w fast foodzie czy danie przygotowane z półproduktów najczęściej są tak kaloryczne, że spokojnie wystarczyłyby do zaspokojenia całego zapotrzebowania energetycznego w ciągu dnia. Co więcej, takie gotowe dania często są pełne tłuszczu oraz wielu sztucznych substancji, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Zamiast kupować gotowe, niezdrowe jedzenie, warto samemu przygotować sobie posiłki ze świeżych i zdrowych składników. Kto nie ma na to czasu, może skorzystać z usług sprawdzonej firmy cateringowej https://fitandeat.pl/. Gotowe, zdrowe posiłki są realizowane na indywidualne zamówienie i zgodnie z zapotrzebowaniem żywieniowym klienta. Są smaczne, pełnowartościowe, pozbawione sztucznych substancji. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, aby gotować.

Niewłaściwe napoje

Na nasz wygląd i dobre samopoczucie ma wpływ nie tylko to, co jemy, ale również, co pijemy. Wiele osób w ciągu dnia pije kawę i przeplata ją z niezdrowymi, często gazowanymi napojami. Takie produkty oprócz cukru niewiele mają wartości. To źródło pustych kalorii, które nie sprzyja szczupłej sylwetce, a przy tym wcale nie gasi pragnienia. Zamiast sztucznych, słodzonych napojów, warto postawić na świeżo wyciskane soki, ziołowe i owocowe herbatki, a także zwykłą, niegazowaną wodę. Z pewnością będzie ona miała lepszy wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu niż odwadniająca kawa czy niesprzyjające sylwetce słodkie napoje.

 

Jeden komentarz dla wpisu: “Trzy podstawowe błędy, które popełniasz w swojej diecie

  • 28 czerwca 2018 at 08:07
    Permalink

    Długo próbowałam się odchudzać, ale zawsze po kilku tygodniach traciłam motywację. Ostatecznie zapisałam się do dietetyczki i tam wskazała mi Pani po kolei wszystkie błędy i wyjaśniła, jak działać, żeby schudnąć. Co tydzień chodziłam na wizyty, byłam zmotywowana, trzymałam dietę i… dzisiaj jestem już lżejsza o 17 kg. A to jeszcze nie koniec ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.