Turystyka biznesowa – szansą dla hoteli w Zakopanem poza sezonem?

Turystyka biznesowa to rynek, który może być dostępny dla hoteli w Zakopanem przez cały rok. W przeciwieństwie do turystyki wypoczynkowej, podróże służbowe rzadko odbywają się w sezonie i jeśli hotele w centrum Zakopanego i okolicach ciężko pracują nad tym, by przyciągnąć rezerwacje i zbudować lojalność takich klientów – mogą stworzyć bezpieczny strumień przychodów dla swojej nieruchomości.

 Inną dobrą rzeczą w przypadku korporacyjnych osób lub grup jest to, że ich potrzeby są często łatwiejsze do określenia i zaspokojenia. Cel podróży jest zazwyczaj bardzo szczegółowy i konkretny, podobnie jak czas, jaki spędzają podczas pobytu w miejscu docelowym. Nie oznacza to jednak, że zaskarbienie sobie przychylności tych gości jest proste.

 Istnieje wiele czynników, które goście korporacyjni biorą pod uwagę przed dokonaniem rezerwacji w hotelu, a wszystko to w oparciu o:

  • wydajność,
  • wygodę,
  • jakość.

Badania rynku pokazują zmieniające się oblicze podróży służbowych. Wzrost automatyzacji i nowych technologii zmienia branżę, a tym samym potrzeby podróżujących służbowo. Podróże i turystyka stanowią jedno na 11 miejsc pracy na całym świecie, ale niektóre z nich są wyeliminowane z powodu technologii. Konkretne badania i rozwój oparty o wyniki – pozwolą Ci odnieść sukces przyciągając długoterminowy i lukratywny rynek z sektora korporacyjnego.

Oto kilka rzeczy, które hotelarze powinni wiedzieć na temat przyciągania gości korporacyjnych:

Personalizacja jako priorytet

Podróżujący służbowo stają się bardziej zróżnicowani pod względem narodowości, wieku i płci. Wzrost liczby ludności i modernizacja nadal są znaczące, co oznacza, że rynek biznesowy nie składa się już tylko z dojrzałych mężczyzn. Hotele będą musiały traktować priorytetowo spersonalizowane usługi, które będą służyć każdemu rodzajowi podróżujących w interesach na rynku.

Jeśli nie jesteś korporacyjną marką hotelową, nic się nie dzieje, bo naprawdę nie musisz być marką korporacyjną, aby przyciągnąć gości biznesowych. Jeśli jesteś marką rekreacyjną, ale możesz zaoferować te rozwiązania, których szukają podróżujący w interesach, powinieneś iść w tę stronę.

Zdaj sobie sprawę, że obsługa w czasie rzeczywistym jest bardzo ważna

Przejdź do usługi w czasie rzeczywistym i zwiększonej integracji. Podobnie jak w przypadku pobytu w hotelu, osoby podróżujące służbowo chcą, aby proces rezerwacji był tak szybki i prosty, jak to tylko możliwe. Włącz najlepsze mechanizmy rezerwacji i integracji systemów zarządzania nieruchomościami, aby ułatwić sprawny i szybki proces rezerwacji dla podróżnych.

Automatyzacja usług oznacza więcej danych na temat gości

Dzięki wyższemu poziomowi zautomatyzowanej obsługi daje to większą szansę na odkrycie większej ilości danych dotyczących preferencji klientów. Zbierz jak najwięcej danych o gościu, to bardzo przydatne. Potem możesz wykorzystać dane do opracowania spersonalizowanej personalizacji i bliższych relacji między marką a klientem. Ktokolwiek kontroluje dane, kontroluje relacje z klientami. Powodzenia!

Jeden komentarz dla wpisu: “Turystyka biznesowa – szansą dla hoteli w Zakopanem poza sezonem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.