Ubezpieczenia dla firm – obowiązkowe kontra nieobowiązkowe

Prowadzenie własnej firmy wiąże się ze sporą odpowiedzialnością oraz ryzykiem wyrządzenia szkód osobom trzecim. Z drugiej strony każdy przedsiębiorca ponosi również ryzyko, że to on poniesie straty w wyniku różnego rodzaju zdarzeń losowych. Dlatego też właściciele firm powinni dbać o posiadanie aktualnego ubezpieczenia, który w razie różnych nieprzewidzianych sytuacji ochroni ich biznes.

Jednym z popularniejszych ubezpieczeń w firmach jest ubezpieczenie OC. W odróżnieniu od OC dla kierowców, to dla przedsiębiorców nie jest obowiązkowe we wszystkich branżach i profesjach. Są jednak działalności, które musza posiadać je obligatoryjnie. Są to między innymi biura rachunkowe, agenci ubezpieczeniowi, radcy prawni, osoby działające w służbie zdrowia, inżynierowie budownictwa czy rzecznicy patentowi. Są to działalności, które wiążą się z większym ryzykiem wyrządzenia szkody osobom trzecim. Warto więc się chronić. Na http://porownywarka-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-ocp-co-to-jest-i-ile-kosztuje/ znajdziemy sporo informacji, które z pewnością przydadzą się w podjęciu dobrej decyzji ubezpieczeniowej.

Gdy OC nie jest obowiązkowe

Choć OC jest potrzebne jedynie w poszczególnych branżach, nie oznacza to, że przedsiębiorcy, których OC nie obowiązuje, nie mogą sobie go wykupić. Taka polisa to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku niewielkich firm. Jeśli dojdzie do sytuacji, że w wyniku swojej działalności będą musiały wypłacić odszkodowanie czy zadośćuczynienie, może się to okazać gwoździem do finansowej trumny przedsiębiorstwa. Warto więc dmuchać na zimne i kupować polisy OC także wtedy, gdy nie są one potrzebne. Właściciele firm powinni również zadbać o ubezpieczenie wszystkich maszyn, urządzeń oraz budynków, które są na co dzień wykorzystywane do prowadzenia działalności. Pozwoli im to na zminimalizowanie strat w razie jakiegoś zdarzenia losowego, które zatrzyma na pewien czas działalność przedsiębiorstwa.

Daj sobie czas na znalezienie polisy

Jeśli potrzebujesz znaleźć dobrą polisę ubezpieczeniową, która będzie jak najdokładniej chroniła Twoją firmę, nie wybieraj jej na szybko. Warto bardzo dobrze poznać ofertę różnych firm ubezpieczeniowych, porównać sobie parametry konkretnych polis i sprawdzić, jak pełna jest ochrona ubezpieczeniowa. Najczęściej tanie polisy, które mogą być bardzo kuszące, są bardzo dziurawe pod względem ochrony ubezpieczeniowej. Znajduje się w nich cała lista sytuacji, gdy ochrona nie obowiązuje lub gdy należy dokupić dodatkową polisę. Najtańsze na rynku polisy mogą więc się okazać dosyć drogie. W poszukiwaniu dobrych polis warto również sprawdzać rankingi i porównywarki różnych firm ubezpieczeniowych. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy w krótkim czasie i w jednym miejscu zestawić sobie wiele różnych ofert i na tej podstawie wybrać taką, która będzie naprawdę dopasowana do naszych potrzeb. To pozwala na zaoszczędzenie całkiem sporej ilości czasu i oczywiście pieniędzy, które wydalibyśmy na niewłaściwą polisę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.