Ubezpieczenie niejedno ma imię – znajdź to, które pasuje Ci najlepiej!

Jeśli jesteś właścicielem samochodu, potrzebujesz ubezpieczenia komunikacyjnego. Takie jest prawo. Ale jakiego rodzaju ubezpieczenie samochodu potrzebujesz?

Możesz wybrać minimalny wymóg prawny. A może lepiej byłoby, gdyby w pełni kompleksowa polityka obejmowała uszkodzenia samochodu, jeśli spowodujesz wypadek? Niezależnie od tego, czy jesteś 17-latkiem, który właśnie zdał prawko, czy entuzjastą motoryzacji z kolekcją samochodów czekających na ubezpieczenie – musisz wybrać dla siebie odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Ale w branży znanej ze skomplikowanych warunków i technicznego żargonu już w tym momencie pewnie wiesz, że ta ilość wyboru może sprawić, że wybór właściwej polityki obejmującej ubezpieczenie oc samochodu będzie trudnym zadaniem.

Ale jesteśmy tutaj, aby pomóc w znalezieniu najlepszej polityki oc samochodu dla Twoich potrzeb – w najniższej możliwej cenie.

Jakie są różne rodzaje polis ubezpieczeniowych?

Ubezpieczenie samochodu oferuje różne poziomy ochrony, w zależności od wybranego rodzaju polisy. OC – to prawne minimum dla wszystkich pojazdów. Pamiętaj – to nie ma znaczenia, czy Twój samochód nigdy nie opuszcza swojego garażu. Jeśli go masz – musi być ubezpieczony.

Ciekawym dodatkiem jest tak zwana polityka osób trzecich która obejmuje innych użytkowników dróg (w tym pieszych i pasażerów w samochodzie), jeśli zranisz ich lub uszkodzisz ich mienie. Ale Ty i Twój samochód nie jesteście w pełni chronieni., gdy posiadasz takie podstawowe ubezpieczenie oc samochodowe.

Jeśli chcesz by było inaczej zajrzyj na Ubsy i dowiedz się czym jest prawdziwie kompleksowe oc komunikacyjne, czyli najwyższy poziom ochrony, gdzie kompleksowe zasady obejmują uszkodzenie samochodu, które również jest związane z Twoją winą, w tym przypadkowe uszkodzenie (jak może być spowodowane uderzeniem w ścianę podczas jazdy na parkingu supermarketu).

Można całkiem rozsądnie założyć, że pierwsze, podstawowe ubezpieczenie byłoby tańsze niż pełne ubezpieczenie, ale nie zawsze tak jest. To dlatego, że ubezpieczyciele zauważyli, że niektórzy kierowcy wysokiego ryzyka – ci, którzy mogą złożyć wniosek – decydują się na ubezpieczenie najniższe w celu obniżenia składek. W odpowiedzi na to ubezpieczyciele podnieśli koszty ochrony dla takich kierowców, ale z drugiej strony oferują wiele zniżek i benefitów dla tak zwanych kierowców bezpiecznych, doświadczonych. Oznacza to nic innego jak to, że oczywiście musisz się rozejrzeć, aby zobaczyć, gdzie jest najlepsza oferta, sprawdzić zarówno podstawowe pakiety ubezpieczeń, jak i te kompleksowe.

W ostatnich latach ubezpieczyciele wprowadzili różne rodzaje ubezpieczeń samochodowych, aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby kierowców. Twoje składki są nierzadko obliczane i dostosowywane w zależności od tego, jak bezpiecznie jeździsz, gdzie, ile i kiedy.
Takie podejście może być szczególnie przydatne dla młodych kierowców, którzy ponoszą niebotyczne koszty ubezpieczenia w ramach tradycyjnych polis. Co więcej, rodziny z dwoma lub więcej samochodami pod tym samym adresem mogą znaleźć również interesujące propozycje ubezpieczycieli uwzględniających ten aspekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.