Ubiór i inne wskazówki na konferencji biznesowej

Czy kiedykolwiek martwiłeś się o nadchodzącą profesjonalną konferencję, w której musisz uczestniczyć? Czy martwi Cię to, co pomyślą o Tobie inni uczestnicy konferencji? Jeśli odpowiedź na jedno lub oba z tych pytań brzmi „tak”, nie jesteś sama.

Konferencja biznesowa oferuje uczestnikom możliwość wykazania się profesjonalizmem, wiedzą i umiejętnościami pracy w bardziej osobistym otoczeniu niż typowe spotkanie biznesowe. Minusem jest to, że istnieje również wiele okazji do popełniania błędów w etykiecie, których nie można cofnąć po popełnieniu.

Następnym razem, gdy będziesz uczestniczyć w konferencji, pamiętaj, że zagrożona jest Twoja reputacja za każdym razem, gdy jesteś widoczna dla innego uczestnika. Zachowuj pozytywne nastawienie i rób wszystko, co możliwe, aby być przyjaznym, pomagać innym i zwracać uwagę tylko pozytywnie. Jeśli widzisz innych, którzy wydają się czuć nieswojo, skorzystaj z okazji, aby ich uspokoić.

Odpowiedni strój

Planując garderobę konferencyjną, upewnij się, że rozumiesz ogólne zasady ubioru tego wydarzenia. Formalne biznesowe spotkanie oznacza garnitur, krawat i ciemne skarpetki dla mężczyzn. Kobiety muszą założyć elegancką sukienkę (znajdziesz ją tutaj: https://emonnari.pl/odziez/sukienki), buty z zakrytymi palcami i stonowane akcesoria.

Masz większą swobodę na biznesowym spotkaniu. Mężczyźni mogą nosić garnitur, ale odpowiedni jest również nieco bardziej wyluzowany styl. Kobiety mogą założyć spodnie lub koordynujące spódnice, topy i marynarki. Chociaż niektóre kobiety mogą nosić sandały, jeśli nie masz pewności, postaw na bezpieczny wybór – nie pomylisz się z czółenkami.

Warto planować naprzód!

Podczas pakowania nie zapominaj o przedmiotach, które prawdopodobnie będą potrzebne. Wielu planistów konferencji ma listę rzeczy, które musisz mieć przy sobie. Obejmują również:

 • telefon komórkowy
 • długopisy
 • ołówki
 • tablet lub laptop
 • wizytówki
 • coś do przenoszenia zapasów

Będziesz także musiała spakować ładowarki do wszystkich urządzeń elektronicznych.
Pamiętaj, aby mieć przygotowane wcześniej materiały konferencyjne. Może to obejmować twój harmonogram, program nauczania i mapę. Poznaj nazwiska i dowiedz się coś o ludziach, z którymi musisz porozmawiać.

Odśwież swoją biznesową etykietę, postępując zgodnie z tymi wskazówkami:

 • Przypomnij sobie jak prawidłowo uścisnąć dłoń.
 • Przygotuj się do rozmowy z innymi, zapamiętując niektóre elementy rozpoczynające rozmowę.
 • Zrozum relacje biznesowe i bądź profesjonalny ze wszystkimi podczas konferencji.
 • Zapamiętaj nazwiska współpracowników, nawet jeśli znajdują się w innym biurze.
 • Jeśli lecisz na konferencję, przestrzegaj odpowiedniej etykiety dotyczącej podróży lotniczych.

Reputacja i zachowanie

Strzeż swojej reputacji przez cały czas. Mów pozytywnie i pozostań lojalny wobec swojej firmy. Nigdy nie wiadomo, kto może słuchać.

Na konferencji może być podawany alkohol, ale znaj swoje ograniczenia. Jeśli je zlekceważysz, możesz powiedzieć coś, czego później będziesz żałować. W razie wątpliwości wybierz napoje bezalkoholowe zamiast napojów alkoholowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.