Jak się ubrać na firmowego „śledzika”

Druga połowa grudnia to czas przygotowań do świąt i firmowych spotkań. Współpracownic spotykają się przy przysłowiowym „śledziku”, by w miłej atmosferze złożyć sobie życzenia, zacieśnić towarzyskie więzy i porozmawiać na tematy odbiegające od codziennych obowiązków służbowych. Jak ubrać się na taką okazję?

Skorzystaj z zaproszenia i weź udział w spotkaniu

Chociaż oferty pracy publikowane np. w serwisie internetowym Pracuj.pl o tym nie wspominają, coraz więcej firm dba o tworzenie okazji do mniej formalnych spotkań pracowników. Organizowane są różnego rodzaju imprezy integracyjne, na których można oderwać się na chwilę od zawodowej rzeczywistości i porozmawiać ze współpracownikami np. o zainteresowaniach.
Często tego typu spotkania organizowane są poza godzinami pracy. To kusi, by zostać w domu i spędzić czas na realizowaniu własnych przyjemności. Warto jednak przełamać się i skorzystać z zaproszenia na firmowe spotkanie wigilijnego. Praca to nie tylko obowiązki związane z zajmowanym stanowiskiem, ale też relacje panujące pomiędzy pracownikami i atmosfera, w jakiej spędza się znaczną część dnia.

W co się ubrać na firmowe spotkanie wigilijne?

Jeżeli firmowe spotkanie wigilijne odbywa się w siedzibie firmy i w godzinach pracy, problem doboru stroju wydaje się być łatwiejszym do rozwiązania niż w sytuacji, gdy pracodawca zaprasza do wynajętego lokalu. W biurze obowiązują określone zasady dotyczące stylizacji i trzeba ich przestrzegać również przy okazji „luźniejszych” spotkań. Ich wyjątkowość można podkreślić dodatkami, np. naszyjnikiem, kolczykami lub broszką.
Na spotkanie wigilijne odbywające się poza firmą i poza czasem pracy ubierz się elegancko, ale bez przesady. Staraj się budować kreację w taki sposób, by zachowała ona półformalny charakter. Eleganckie spodnie, szykowna koszula lub odświętna bluzka zestawiona z klasyczną, ołówkową spódnicą będą bezpiecznym wyborem, który zrobi dobre wrażenie. Chcąc nieco ożywić stylizację, sięgnij po efektowne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.