Jak się ubrać do nowej pracy?

Pierwszy dzień w pracy to nowe obowiązki i ludzie, z którymi trzeba będzie się zapoznać. To również nowy szef, nowa firma i panujące w niej zwyczaje. To także pierwsze wrażenie, jakie zrobisz na współpracownikach i kadrze zarządzającej. Od tego, jak zaprezentujesz się na początku Waszej wspólnej ścieżki zawodowej, może mieć znaczenie dalszy bieg kariery. Jak się ubrać do nowej pracy?

Poznaj zasady i reguły, zanim pójdziesz do pracy

O ile specyfikację nowego stanowiska i związane z nim obowiązki poznasz czytając oferty pracy dostępne np. w serwisie internetowym Pracuj.pl, o tyle zasady obowiązujące w danej firmie musisz poznać we własnym zakresie. Pamiętaj, że trzeba będzie dostosować się do nich już pierwszego dnia. Aby nowa praca nie zaskoczyła Cię przykrą sytuacją, zapoznaj się z regulaminem i zwyczajami obowiązującymi w nowej firmie.
Okazji do tego, by z regułami i zasadami obowiązującymi w nowej firmie zapoznać się jeszcze przed pierwszym dniem pracy, jest wiele. Najlepszą jest rozmowa kwalifikacyjna odbywająca się w jej siedzibie. Na pewno spotkasz tam osoby znające specyfikę miejsca i panujące zwyczaje. Kolejna okazja trafi się w momencie domykania formalności związanych z rozpoczęciem współpracy.
Wykorzystaj każdą okazję na bezpośredni kontakt z przyszłymi współpracownikami i zapytaj ich o interesujące Cię zagadnienia. Dowiedz się, czy w firmie istnieje dowolność w ubieraniu się do pracy, czy też obowiązuje określony dress code lub lista elementów garderoby zakazanych w miejscu pracy.

Odpowiednio do stanowiska i firmowego dress codu

Wybierając zestaw, w który ubierzesz się do pracy pierwszego dnia, weź pod uwagę specyfikę stanowiska, zakres obowiązków i obowiązujący w firmie dress code. Jeśli praca związana będzie z koniecznością wielokrotnego pokonywania biurowych korytarzy, załóż wygodne buty. Mając kontakt z klientami i osobami spoza firmy, zadbaj o stonowaną elegancję. Głębokie dekolty i kuse spódniczki zostaw na wieczorny wypad ze znajomymi do klubu. W pracy nie będą one mile widziane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.