Czas ucieka, a jak się mają Twoje finanse?

Kiedy decyzja podejmowana w życiu finansowym od najmniejszej do największej podlega dominacji czegoś destrukcyjnego, boli. Dzień i noc ciężko pracujesz i zarabiasz pieniądze w zamian za intensywne wysiłki, które inwestujesz. Potworne obowiązki i wydatki stają się uparte z dnia na dzień i popychają cię w złą sytuację kredytową.

Zobowiązania oczekujące przekształcają się w rosnące długi i stają się zachęcającą platformą dla złej sytuacji kredytowej. Gdy to nastąpi, pełna kontrola nad swoim życiem finansowym przechodzi z rąk do znanej „złej sytuacji kredytowej”. Pozostaje tylko walka z przeciwnościami i całodobowe poczucie bezradności.

To nie jest coś, z czym chcesz mieć do czynienia w swoim życiu. Prawda? Co z marzeniami i celami finansowymi? Zwróćmy uwagę na sugestie dotyczące reformy.

Wymień swoje obecne obowiązki, aby utorować drogę planowi ucieczki z długów!

Zacznij od systematycznego podejścia. W weekend usiądź i zrób listę swoich długów i zobowiązań. Odpowiedz sobie na pytanie  Czym jest zdolność kredytowa?, określ ich priorytety i podziel je na „duże obowiązki” i „małe obowiązki”. Pomaga to uzyskać jasność co do tego, w jaki sposób można sporządzić plan, i można go doprowadzić do pomyślnego zakończenia. Sztuka ustalania priorytetów zapewnia pomyślną realizację celów w życiu finansowym.

Spróbuj spłacić małe zobowiązania

Osobista pożyczka, która niedługo dobiegnie końca, opłaty za karty kredytowe nie są duże, ale irytujące. Pomyśl o każdym zobowiązaniu, które nie jest zbyt duże i spróbuj je spłacić. Nie przegap jednak spłat dużych zobowiązań z tego powodu.

Dlaczego nie zmienić trochę stylu życia i zaoszczędzić trochę pieniędzy?

Pomiń wielkie imprezy w każdy weekend, ogranicz nawyk jedzenia na mieście, unikaj samochodów, aby dotrzeć do miejsc, które znajdują się w odległości spaceru. Idź na zakupy, ale gdy masz potrzebę, a nie zachciankę. Zaoszczędź jak najwięcej pieniędzy i spłacaj małe zaległe długi. Być może nie możesz spłacić wszystkich, ale może jeden lub dwa. W końcu coś jest zawsze lepsze niż nic. Z pewnością poprawi to zdolność kredytową, co może pomóc iść w lepszym kierunku.

Zwróć uwagę na swoją kartę kredytową i sprawdź ją

Powinieneś regularnie sprawdzać swoją kartę kredytową, wszelkie nieprawidłowe informacje mogą mieć zły wpływ na zdolność kredytową. Sprawdź to online za pośrednictwem płatnych subskrypcji lub na bezpłatnych stronach internetowych. Postaw to na swój nawyk i rób to co 5 do 6 miesięcy. Każda dojrzała i odpowiedzialna osoba powinna to zrobić. Plik kredytowy to twoja twarz i tożsamość przed światem finansów, jeśli jest czysty i wolny od wad, z pewnością nadejdą najlepsze możliwości finansowe. W przeciwnym razie bałagan może mieć zły wpływ na Twoje plany.

Czy wiesz, że nawet zły adres może stać się przyczyną pogorszenia Twojej zdolności kredytowej?

W przypadku niepoprawnego adresu firmy finansowe biorą Cię za osobę, która mieszka pod tym adresem. Na przykład – Twój numer domu to A – 28 i przez pomyłkę jest podany A-27. Oczywiście od firmy wydającej karty kredytowe do agencji informacji kredytowej zabierze Cię jako mieszkańca A – 27. Jeśli osoba w tym domu ma złą historię kredytową, agencje błędnie interpretują cię i oznaczają cię jako słabego kredytodawcę. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i nie zauważa przyczyny bałaganu w swojej dokumentacji kredytowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.