Uczciwość, wiarygodność, pewność siebie i inne cechy lidera-przywódcy

Pracownicy oceniają i kształtują opinie na temat liderów swoich firm, tak samo jak pracodawcy oceniają pracowników. W miarę rozwoju firmy, jeśli nie ma lidera w miejscu pracy, pracownicy odchodzą, aby szukać lepszego środowiska – to na pewno nic dobrego dla biznesu jako całości.

Krótko mówiąc, istnieją pewne cechy, które przywódcy muszą mieć, jeśli chcą przyciągać do siebie innych, a następnie motywować w zespole inne talenty, więc ważne jest, aby znać te cechy i ciężko nad nimi pracować, aby wiarygodność pracodawcy i silne poczucie przywództwa pozwoliły firmie dalej się rozwijać.

Jaki cechy pracownicy szukają w prawdziwym liderze?

Uczciwość i wiarygodność.

Przez wiarygodność i uczciwość budujesz fundament zaufania. Pracownicy wiedzą, że mogą na takich liderów nich liczyć, ponieważ nie ma tu żadnego ukrytego planu, jeśli chodzi o rozmowę z klientem, klientami, inwestorami, mediami lub osobami, które mogą mieć kontakt z firmą. Więc jest to jedna z najważniejszych rzeczy, którą może zrobić lider. Aby jednak przyciągnąć nowych pracowników musi także dbać o swoją wiarygodność oficjalnie np. w KRS (możesz sprawdzić swoje notowania w tej wyszukiwarce), gdyż często potencjalni pracownicy sięgają do takich źródeł.

Komunikacja.

Ważne jest to, by być szczerym i otwartym, ale komunikacja ma o krok dalej. Lider musi umieć porozmawiać o sprawach działu, ale też nie może wykręcać się od tematu indywidualnego. Warto szczerze rozmawiać i komunikować się – dzięki temu można upewnić się, że wszystko działa sprawnie.

Zdolność do delegowania.

Pracownicy chcą mieć pewność, że lider jest zorganizowany i potrafi delegować różne zadania prawidłowo i skutecznie. To pozwala pokazać, że lider ma nad wszystkim kontrole, co ponownie tworzy kolejną warstwę do zaufania pokładanego w tym liderze.

Szanuj i ufaj.

Możliwość delegowania to tylko jeden z aspektów okazywania szacunku i zaufania pracownikom. Pracownicy chcą wiedzieć, że wnoszą ważny wkład do firmy jako całości i chcą wiedzieć, że lider ufa im, dając im pracę, szanując ich przestrzeń i dostrzegając wszystko, co robią dla firmy. Jest to nadrzędna jakość, którą pracownicy chcą zobaczyć w liderze, co oznacza, że lider powinien okazywać szacunek i stworzyć wiarygodność, wykazując wszystkie cechy na tej liście

Pozytywna postawa i poczucie humoru.

Czasem, gdy praca staje się naprawdę stresująca – postawa lidera powinna wnosić do atmosfery lekkość i radość. Lider może mieć wszystkie zalety z tej listy, ale jeśli nie mają pozytywnego nastawienia do tego i nie jest otoczonym pozytywną aurą, środowisko biurowe będzie czuć się nieswojo.

Ciężka praca i zaangażowanie.

o nie może być wykluczone, jeśli chcesz, aby firma się rozwijała. Pracownicy chcą zobaczyć, że lider pracuje tak samo ciężko, a nie tylko zajmuje się delegowaniem pracy przez cały dzień. Wszakże jak można motywować pracownika do ciężkiej pracy i zaangażowania w firmę, jeśli lider sam tego nie robi?

Pewność siebie.

Jako lider, musisz być tym pewnym siebie. To pomaga pokazać, że ktoś to wszystko kontroluje, co znowu pomaga budować zaufanie. To dowodzi, że lider nie boi się nikogo i niczego, co stanie na jego drodze, a to pocieszające uczucie dla jego pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.