Fala uderzeniowa Kraków – warto wybrać fale na pięte ?

 

Odpowiedź brzmi “tak”, ponieważ terapia falą uderzeniową w Krakowie daje możliwość leczenia wielu chorób stawów, nerwów i mięśni bez operacji.

 

Urządzenie do fali uderzeniowej wygląda tak, że fizjoterapeuta rozprowadza żel na głowicy urządzenia, przykłada ją do miejsca bólu i włącza fale uderzeniowe. Zabieg trwa kilka minut, czasem trzy, czasem pięć, ale zawsze jest to dokładnie 2000 “uderzeń”. W niektórych przypadkach leczenie falą uderzeniową, choć nieinwazyjne, może być nieco bolesne dla pacjentów cierpiących na choroby reumatyczne i osteochondrozy https://krakow.bodymove.pl/fala-uderzeniowa-krakow/  (choroby stawów kostnych). Leczenie to nie wymaga jednak hospitalizacji ani znieczulenia, często terapię falą uderzeniową przeprowadza się nawet w warunkach ambulatoryjnych. Dlatego możemy powiedzieć, że terapia falą uderzeniową jest bardzo bezpieczną metodą leczenia. W Polsce fale uderzeniowe stosuje się w leczeniu bólu pięty, kolana i stawu skokowego oraz zapalenia ścięgna Achillesa, które często jest wynikiem przewlekłego stanu zapalnego lub powtarzających się mikro urazów.

Fala uderzeniowa Kraków – umożliwia leczenie chirurgiczne bez operacji

Istnieje kilka czynników, które pacjent powinien wziąć pod uwagę przed udaniem się na terapię falą uderzeniową: wiek, obecność chorób takich jak cukrzyca, rak jąder itp., ciąża i niedawny poród (w ciągu sześciu miesięcy), brak macicy lub inne problemy ginekologiczne. Należy również unikać leczenia falą uderzeniową u pacjentów, którzy mają rozruszniki serca, ponieważ fale uderzeniowe mogą zakłócać ich działanie. Choroby serca nie mogą być leczonych za pomocą terapii falą uderzeniową, ponieważ fale uderzeniowe mogą nasilić ból lub nawet spowodować zawał serca. Zaleca się, aby fali uderzeniowej nie stosować u pacjentów, którzy mają następujące problemy: przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, kobiety w ciąży, diabetycy oraz osoby z rozrusznikiem serca.

Leczenie falą uderzeniową – na czym polega?

Sama fala uderzeniowa ma niewielką amplitudę, co oznacza, że nie uszkadza otaczających tkanek. Porusza się z prędkością ok. 340 m/s (w przypadku fali uderzeniowej generowanej przez urządzenie VASER-S 300), a jej częstotliwość wynosi od 10 do 18 kHz. Ponieważ dzięki efektowi rozproszenia dobrze przenika przez tkanki, fala uderzeniowa oddziałuje bezpośrednio na komórki tkanki łącznej, nie wpływając na inne komórki. Fala uderzeniowa powoduje swego rodzaju efekt szoku i eksplozji wewnątrz komórek, co wyzwala uwalnianie wapnia i powoduje ich wibrację. Wibracja ta stymuluje syntezę białek, które mogą naprawić lub zregenerować tkankę łączną. Równocześnie z falami uderzeniowymi stosowane są impulsy ultradźwiękowe za pomocą głowicy ultradźwiękowej, która jest umieszczana na bolesnym obszarze. Fale ultradźwiękowe powodują drgania i rozgrzanie cząsteczek w tkankach. W wyniku tego poprawia się lokalne krążenie krwi oraz proces regeneracji – włókna kolagenowe zaczynają szybciej rosnąć, a tkanka łączna staje się bardziej zbita.

Terapia falą uderzeniową – jaka jest jej skuteczność?

Istnieje wiele badań potwierdzających, że terapia falą uderzeniową jest bardzo skuteczna w leczeniu bólu pięty. W 96% przypadków terapia falą uderzeniową przynosi pozytywne efekty . W 80% przypadków terapia falą uderzeniową jest jedynym możliwym sposobem leczenia tego schorzenia.

Fala uderzeniowa Kraków – skuteczne leczenie osteochondrozy i choroby zwyrodnieniowej stawów

W Polsce terapia falą uderzeniową jest stosowana w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. Może być ona bardzo skuteczną metodą, która uchroni pacjentów przed pójściem pod nóż chirurga. Fale uderzeniowe są również doskonałym narzędziem w leczeniu sportowców, którzy doznali kontuzji stawów lub więzadeł, jak również fale uderzeniowe pomagają zmniejszyć ból po urazach, np. po zwichnięciach lub złamaniach. Wielką zaletą jest to, że efekt fali uderzeniowej utrzymuje się znacznie dłużej niż efekt uzyskany poprzez wstrzyknięcie kortyzonu do stawu, co oznacza, że sportowcy nie będą potrzebowali kolejnego zastrzyku tak szybko. Ponadto udowodniono, że terapia falą uderzeniowąsą nieskuteczne w leczeniu nowotworów i wola, ponieważ fale uderzeniowe nie działają na te narządy.

Shockwave Kraków – fale uderzeniowe przeciw stanom zapalnym

Lekarze szeroko stosują fale uderzeniowe w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych. Główne obszary zastosowania to miednica (zapalenie prostaty), pięta (ból pięty), łokieć (łokieć tenisisty) i bark (zapalenie stawu barkowego). Według badań, terapia falą uderzeniową jest do 87% skuteczna w leczeniu stanów zapalnych spowodowanych uszkodzeniem lub zużyciem, takich jak u pacjentów z łokciem tenisisty lub chorobą zwyrodnieniową stawu barkowego.

Dlaczego powinieneś skontaktować się z Shockwave Kraków?

Kontaktując się z tym ośrodkiem leczenia falą uderzeniową w Krakowie, możesz skorzystaj z terapii szokowej w Krakowie w cenie, która jest znacznie niższa od średnich cen terapii falą uderzeniową. Shockwave Kraków posiada najlepszy sprzęt do terapii wstrząsowej. Waga tego aparatu do terapii falą uderzeniową wynosi 8 kg, co ułatwia jego transport i obsługę. Posiada również regulowane parametry uderzenia “głębokość uderzenia” i “pozycja uderzenia”.

Kto może korzystać z terapii falą uderzeniową?

Ważne jest, aby zrozumieć, że fale uderzeniowe nie są odpowiednie dla wszystkich. Ważnymi czynnikami są wiek pacjenta, stan jego serca oraz żywotność poszczególnych stawów, w których planuje się zastosować fale uderzeniowe. Pacjenci starsi niż 70 lat powinni unikać leczenia falą uderzeniową, jak również pacjenci z inwazyjnymi zabiegami lub rozrusznikami serca. Osoby, które przeszły zawał serca lub udar mózgu muszą odczekać 6 miesięcy przed zabiegiem może się rozpocząć. W terapii falą uderzeniową ważne jest, aby nie zapominać, że fale uderzeniowe są tylko narzędziem – jeszcze ważniejsze są regularne sesje fizjoterapii po leczeniu falą uderzeniową, aby ta metoda uśmierzania bólu pięty była w pełni skuteczna.

Shockwave Kraków – fale uderzeniowe przeciwko stanom zapalnym

Lekarze szeroko stosują fale uderzeniowe w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych. Główne obszary zastosowania to miednica (zapalenie prostaty), pięta (ból pięty), łokieć (łokieć tenisisty) i bark (zapalenie stawu barkowego). Według badań, terapia falą uderzeniową jest do 87% skuteczna w leczeniu stanów zapalnych spowodowanych uszkodzeniem lub zużyciem, takich jak u pacjentów z łokciem tenisisty lub chorobą zwyrodnieniową stawu barkowego. Fale uderzeniowe zyskują coraz większą popularność w leczeniu bólu pięt za pomocą terapii falą uderzeniową. Konsultacje z lekarzami, którzy doświadczyli działania fali uderzeniowej na własnym ciele, potwierdziły, że terapia falą uderzeniową jest bardzo skuteczną i bezpieczną metodą leczenia osteochondrozy pięt czy owrzodzeń troficznych stóp.

Dlaczego warto skontaktować się z Shockwave Kraków ?

Kontaktując się z tym centrum leczenia falą uderzeniową w Krakowie, możesz uzyskać terapię falą uderzeniową w Krakowie w cenie, która jest znacznie niższa niż średnie ceny terapii falą uderzeniową. Shock Wave Kraków posiada najlepszy sprzęt do terapii falą uderzeniową. Waga tego urządzenia do fali uderzeniowej wynosi 8 kg, co ułatwia jego transport i obsługę. Posiada również regulowane parametry szoku “głębokość szoku” oraz ” pozycja wstrząsowa”.

Kto może skorzystać z terapii falą uderzeniową?

Ważne jest, aby zrozumieć, że fale uderzeniowe nie są odpowiednie dla wszystkich. Ważnymi czynnikami są wiek pacjenta, stan jego serca oraz żywotność poszczególnych stawów, w których planuje się zastosować fale uderzeniowe. Pacjenci powyżej 70 roku życia powinni unikać leczenia falą uderzeniową, podobnie jak pacjenci z zabiegami inwazyjnymi lub rozrusznikami serca. Osoby po przebytym zawale serca lub udarze mózgu muszą odczekać 6 miesięcy przed rozpoczęciem leczenia. W terapii falą uderzeniową ważne jest, aby nie zapominać, że fala uderzeniowa jest tylko narzędziem – jeszcze ważniejsze są regularne sesje fizjoterapii po leczeniu falą uderzeniową, aby ta metoda uśmierzania bólu pięty była w pełni skuteczna. Shock Wave Kraków dysponuje sprzętem do terapii falą uderzeniową, który umożliwia fale uderzeniowe, które mogą być dostarczane z różnych głowic fal uderzeniowych. W ten sposób terapia falą uderzeniową może być stosowana od głębokości uderzenia od 3 mm i pozycji uderzenia do 60 stopni.

Leczenie falą uderzeniową w Krakowie dla uśmierzenia bólu pięty

W Krakowie znajduje się ośrodek terapii falą uderzeniową – Shock Wave Kraków, który pozwoli Ci na terapię falą uderzeniową w Krakowie w cenie niższej niż średnia cena terapii falą uderzeniową. Oferujemy terapię falą uderzeniową w celu uśmierzenia bólu pięty lub osteochondrozy pięty tylko po wcześniejszym umówieniu się. Nasze centrum posiada najnowocześniejszy sprzęt do terapii falą uderzeniową oraz urządzenia takie jak elektroniczne ogniwa obciążeniowe, za pomocą których kontrolujemy parametry takie jak “głębokość uderzenia” i “pozycja uderzenia”. Z tych powodów jesteśmy idealne centrum terapii falą uderzeniową dla pacjentów z bólem pięt.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na leczenie falą uderzeniową w naszym centrum terapii falą uderzeniową w Krakowie (fale uderzeniowe przeciwko stanom zapalnym).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.