Ukochany senior wraca ze szpitala? Przygotuj wszystko, jak należy!

Wszyscy chcielibyśmy myśleć, że po wypisaniu ze szpitala nasz ukochany senior będzie o 100 procent zdrowszy i gotowy do wznowienia normalnej aktywności. Ale w wielu przypadkach potrzebny jest dłuższy czas rehabilitacji. W niektórych przypadkach może to wymagać zakupu sprzętu medycznego do użytku, podczas gdy ukochany kończy swoją rekuperację w domu.

Opieka medyczna twojego seniora może dostarczyć ci listę sprzętu i materiałów, których potrzebujesz, w tym, czy wymagana jest recepta (np. na domowy tlen) i czy ubezpieczenie pokryje koszty za sprzęty takie jak https://www.rtvagd.net/cisnieniomierz/.

W zależności od jego stanu zdrowia, możliwe są następujące środki medyczne, których twoja ukochana osoba może potrzebować w domu:

Niektóre z tych przedmiotów, takie jak chodziki, wózki inwalidzkie i łóżka szpitalne, są wielokrotnego użytku i są uważane za „trwały sprzęt medyczny”. Osoby korzystające z ubezpieczenia mogą zazwyczaj otrzymać trwały sprzęt medyczny, o ile sprzęt jest uznany za niezbędny z medycznego punktu widzenia.

Niektóre droższe urządzenia mogą być wynajmowane zamiast zakupionych. W rzeczywistości opieka medyczna może wymagać wypożyczenia przy zakupie. W przypadku, gdy masz wybór, warto dowiedzieć się kiedy wynajmować a kiedy kupować trwały sprzęt medyczny. Tutaj ważne będzie rozważenie kilku rzeczy przed podjęciem decyzji.

Zastanów się, ile czasu potrzebujesz na sprzęt i porównaj koszty wynajmu w tym czasie z kosztami początkowymi pełnego zakupu.

  • Jeśli kupisz, ustal, jak łatwo lub trudno będzie odsprzedać sprzęt, gdy senior go już nie potrzebuje.

  • Umowy najmu często obejmują konserwację i naprawę, ale zakup może nie obejmować takiej gwarancji. Rozważmy poziom techniczny sprzętu – ci z większą ilością elektroniki mogą wymagać częstej konserwacji, co może zwiększyć koszty.

  • Jeśli twój senior mieszka w różnych miejscach w ciągu roku, zastanów się nad kosztami transportu zakupionego sprzętu w porównaniu z wynajmem w każdej lokalizacji.

  • Sprawdź budżet starszej osoby dorosłej i sprawdź, czy może ona obsłużyć wysoki koszt początkowy lub czy niższe miesięczne płatności byłyby łatwiejsze do zarządzania. Jeśli budżet jest napięty, rozważ poszukiwanie pomocy ze stowarzyszeń, fundacji opieki zdrowotnej i innych państwowych i lokalnych organizacji non-profit.

Gdy będziesz gotowy na zakup sprzętu, poproś dostawców opieki zdrowotnej o referencje dla lokalnych i zaufanych dostawców sprzętu medycznego. Upewnij się, że udajesz się do usługodawcy objętego ochroną ubezpieczeniową, jeśli Twój senior ma plan ubezpieczenia lub długoterminową politykę opieki. Następnie możesz współpracować ze swoim dostawcą, aby upewnić się, że sprzęt jest dostarczony i sprawny jeszcze przed zwolnieniem bliskiej osoby ze szpitala.

Mając wszystko przygotowane z wyprzedzeniem co do powrotu ukochanej osoby, możesz poprawić jej poziom komfortu, zwiększyć szanse na udany powrót do zdrowia i zmniejszyć poziom stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.