Urządzamy firmową kuchnię – jakie meble wybrać?

Oprócz wielu pomieszczeń biurowych, w każdej firmie jest pomieszczenie, które odwiedzają wszyscy pracownicy – kuchnia. W tym miejscu spotykamy się na kawę czy spożywamy codzienne posiłki. Najczęściej firmowe kuchnie to niewielkie pomieszczenia, w których dosyć trudno się pomieścić w większym gronie. Warto więc zadbać, by wnętrze było jak najbardziej funkcjonalne i dopasowane do potrzeb konkretnej grupy pracowników.

pobrane (4)Wystrój i aranżacja kuchni w dużym stopniu zależą od tego, jakie zwyczaje i zasady panują w danym miejscu pracy. W niektórych firmach pracownicy nagminnie spożywają posiłki i piją kawę przy swoich biurkach przed monitorami. W innych miejscach natomiast kuchnia służy zarówno do spożywania obiadu, jak i do spokojnego wypicia kawy. Najczęściej ta druga opcja dotyczy dużych pomieszczeń, w których bez problemu można wstawić jakiś stół czy krzesła. We wnętrzach, w których przestrzeń jest mocno ograniczona, trzeba jednak skupić się na wstawieniu podstawowych mebli i zadbaniu o to, by jeszcze w środku można było się poruszać. Nie ma więc możliwości wstawienia wszystkich mebli czy dekoracji, na które mielibyśmy ochotę.

Sposoby aranżacji zależą od możliwości wnętrza

Wystrój i aranżacja firmowej kuchni zależy od wielkości pomieszczenia, a także od tego, czy jest to wnętrze oświetlone naturalnym światłem, czy ślepe, czyli pozbawione okna. W tym drugim przypadku trzeba zadbać o odpowiednie sztuczne oświetlenie, które pozwoli na wygodne przygotowywanie posiłków. Dużą uwagę trzeba zwrócić też na meble. Na foteleobrotowe blog można znaleźć spory wybór mebli biurowych, wśród których każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Meble w kuchni musza być funkcjonalne, wygodne, a także minimalistyczne. W niewielkim pomieszczeniu nie sprawdzą się rozbudowane zestawy meblowe, które potrzebują sporo miejsca. Natomiast niewielkie komplety utrzymane w nieco surowym stylu to doskonałe rozwiązanie nawet do pomieszczenia o bardzo małych wymiarach.

Wygodna i funkcjonalna kuchnia w biurze

Planując urządzenie firmowej kuchni, należy zadbać nie tylko o meble, ale również o inne ważne elementy wystroju wnętrza. Musi znaleźć się miejsce na umywalkę, lodówkę czy kuchenkę mikrofalową, w której będzie można podgrzać posiłki. W tym przypadku liczą się takie same zasady ergonomii, jak w domu. Trzeba stworzyć sobie wygodny ciąg komunikacyjny od lodówki, przez blat roboczy i zlewozmywak, aż po kuchenkę, w której będzie można przygotować posiłek. Planując aranżację kuchni firmowej warto również zwrócić uwagę na jej kolorystykę. Jeśli pomieszczenie jest małe, najlepiej postawić na jasne, pastelowe kolory, które optycznie powiększą wnętrze i sprawią, że będzie wydawało się ono bardziej okazałe. To dobre rozwiązanie, gdyż praktycznie bez żadnego dodatkowego kosztu można kształtować charakter pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.