Usługi CNC w przemyśle produkcyjnym

Obecnie z usług CNC korzysta praktycznie każda większa firma produkcyjna. Na czym polega obróbka CNC i dlaczego usługi tego typu są tak istotne w procesach produkcyjnych?

Można powiedzieć, że rewolucja przemysłowa jakiej doświadczył świat nabierała tempa wraz z opracowywaniem coraz to kolejnych metod produkcji masowej. Rozwój technologiczny jaki ma miejsce w ostatnich dziesięcioleciach i teraz jest możliwy dzięki właśnie usługom CNC. Na czym one polegają?

Usługi CNC

Sformułowanie CNC jest to skrót oznaczający sterowaną komputerowo obróbkę materiałów. Jak nietrudno się domyślić to właśnie rozwój szeroko pojętej komputeryzacji sprawił, że możliwości zakładów produkcyjnych znacząco wzrosły. Dawniej do obróbki metalu, na przykład do przecięcia blachy ze stali nierdzewnej potrzebna była manualnie nastawiana maszyna, która sama wykonywała nieustannie powtarzalny jeden konkretny ruch powodujący przecięcie. Obecnie tego typu maszynami bardzo często steruje się za pomocą odpowiedniego interfejsu, który przekazuje informacje do procesora sterującego. Nowoczesne maszyny laserowe umożliwiają obróbkę najróżniejszych materiałów na różne sposoby, przez co jedna maszyna jest w stanie realizować wiele złożonych zadań. Tego typu sprzęt nie wymaga przeprogramowywania i zmiany ustawień przy każdorazowej zmianie rodzaju obróbki i jej parametrów. Cały program jest tworzony razem z klientem jeszcze na etapie planowania projektu. Specjalista od obsługi tego typu maszyn zajmuje się wgraniem odpowiednich złożonych instrukcji do programu komputerowego, który następnie steruje skomplikowaną maszyną CNC.

Zastosowanie maszyn do obróbki CNC umożliwia szybszą i generującą mniejsze straty w surowcu obróbkę materiałów. Do najczęściej obrabianych materiałów należą różne metale takie jak stal nierdzewna, miedź, mosiądz, stopy aluminium jak i inne np. szkło, drewno oraz najróżniejsze tworzywa sztuczne. Natomiast połączenie technologii komputerowej z techniką laserową umożliwiło stworzenie maszyn, a nawet przemysłowych robotów umożliwiających tworzenie niezwykle skomplikowanych w kształcie komponentów. Detale wykonywane techniką laserową charakteryzują się bardzo dużą dokładnością, powtarzalnością, co w wielu gałęziach przemysłu ma ogromne, zasadnicze wręcz znaczenie.

Usługi CNC marki Kelmet

Firma Kelmet z Łodzi już od dziesięcioleci dostarcza profesjonalne usługi obróbki materiałów na potrzeby dużych firm produkcyjnych. Specjalnością marki jest obróbka CNC stali nierdzewnej, jest to metal trudny w obróbce, wymagający specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Profesjonalizm firmy gwarantowany jest przez wyszkoloną kadrę inżynierów pracujących w zaawansowanym technologicznie nowoczesnym parku maszynowym. W ofercie usług CNC znajdują się także usługi obróbki laserem.

Chociaż firma Kelmet świadczy usługi polegające przede wszystkim na dostarczaniu wysokiej klasy komponentów dla firm produkcyjnych sama także jest producentem. W Polsce marka znana jest z produkcji poniższych produktów:
kajdanki policyjne ze stali szlachetnej,
– pałki policyjne typu tonfa,
– odłączniki akumulatorów,
sygnały dźwiękowe do pojazdów,
– koła pasowe,
– blokady zapłonu,
– artykuły medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.