Usuwanie odpadów – przydatne wskazówki dla firm budowlanych

Odpady z placów budowy muszą być umiejętnie likwidowane w celu zapobiegania szkodom wyrządzonym względem środowiska naturalnego, problemów prawnych i innych komplikacji. Jednak czasami trudno jest wiedzieć, od czego zacząć – nie wiesz, jakie materiały należy usunąć i dlaczego? Pozwól nam pomóc.

Pierwszą fazą dobrego zarządzania odpadami budowlanymi jest planowanie z wyprzedzeniem. Możesz zmniejszyć ilość nadmiaru już przed rozpoczęciem, poświęcając czas na dokładne obliczenie ilości potrzebnych materiałów.

Co więcej:

  • weź pod uwagę rodzaj używanego opakowania do gromadzenia odpadów (czy można go poddać recyklingowi?)
  • oceń jakość sposobów magazynowanie, które będziesz mieć na miejscu (np. czy pojemniki są wodoodporne i czy jest coś, co potencjalnie może spowodować wycieki).

Musisz wiedzieć, jakie śmieci Twoja firma będzie produkować w całym procesie budowlanym. Po ich zidentyfikowaniu należy je podzielić na różne grupy, aby móc skutecznie nimi zarządzać. Na przykład materiały budowlane z odpadami można nazwać „odpadami stałymi”. Stałe odpady muszą być przechowywane w wodoszczelnych pojemnikach, aby nie mogły na nie wpływać opady deszczu. Ponadto należy przeprowadzać regularne kontrole zgromadzonych zasobów, aby kontenery się nie przepełniły.

Usuwanie odpadów – przydatne wskazówki dla firm budowlanych

Jeśli chodzi  o wywóz gruzu w łodzi powinno być gładko – szczególnie, jeśli wynajmiesz do tego zadania profesjonalistów z odpowiednimi kontenerami (sprawdź choćby tę ofertę http://www.redskip.pl/lodz/). Ale pamiętaj, że wszystko, co jest potencjalnie niebezpieczne, należy traktować i przechowywać z najwyższą ostrożnością. W prawie wszystkich przypadkach musi istnieć pewien poziom interakcji z władzami lokalnymi w zakresie usuwania. Niebezpieczne pojemniki na odpady nie mogą przeciekać. Pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest zagwarantować, że tego dopilnujesz. Dane dotyczące bezpieczeństwa są zawsze tutaj na każdym kroku podkreślane, więc nie martw się o pracowników, którzy potencjalnie mogliby nie wiedzieć, co robić.

Musisz również wziąć pod uwagę wykorzystanie pestycydów i podobnych produktów na budowie. Podobnie jak inne wyżej wymienione odpady muszą być przechowywane w suchym pojemniku. W przypadku tych materiałów mogą nastąpić wycieki. Zajmij się tym poprzez posiadanie odpowiedniego sprzętu w pobliżu. Jest pewne, że na miejscu będą pojazdy i dlatego będzie dużo paliwa. Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z procesem budowy, jest istotną częścią zarządzania odpadami. Zatrzymaj wycieki i bezpiecznie przechowuj paliwo.

Ostatecznym zbiorem odpadów, którymi musisz się zajmować, są „detergenty”. Użyjesz ich do mycia powierzchni i pojazdów. Tutaj pamiętaj, że uzdatniona woda nigdy nie powinna być przelewana do ścieków – powoduje zanieczyszczenie. Zmniejsz prawdopodobieństwo tego zdarzenia, upewniając się, że Twój zespół nie zużywa jej więcej i dłużej, niż jest to konieczne.

Oczywiście każdy członek personelu musi zrozumieć znaczenie tych procedur, aby odnieść sukces. Można to łatwiej powiedzieć niż zrobić, więc udokumentuj instrukcje i zaplanuj regularne spotkania, aby upewnić się, że Twoje wytyczne są przestrzegane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.