Uszkodzenie mienia podczas przeprowadzki – gdzie zwrócić się o pomoc?

Firmy przeprowadzkowe zazwyczaj pokrywają straty klienta, jeśli jego rzeczy zostaną zgubione lub uszkodzone w czasie przeprowadzki. Jednak zdarzają się wypadki, gdzie mogą być nie aż tak skorzy do współpracy. Co powinieneś zrobić w przypadku zniszczenia, utraty lub uszkodzenia mienia podczas przeprowadzki?

Złóż wniosek o odszkodowanie

Teoretycznie firma ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody, które mogą wystąpić w trakcie przeprowadzki. W zależności od wybranej oferty, twoje przedmioty mogą być pakowane, ładowane, transportowane, rozładowywane i rozpakowywane – wszystkie te czynności niosą ze sobą możliwości zgubienia, uszkodzenia mienia lub opóźnienia dostawy. Klient przyjmuje odpowiedzialność za podjęcie określonych kroków w celu uzyskania odszkodowania od profesjonalisty, gdy wydarzy się coś niecodziennego.

Wysyłka

Po zakończeniu dostawy należy upewnić się, że meble są w dobrym stanie i sprawdzić, czy nic nie zostało zagubione. Jeśli czegoś brakuje – w takim przypadku należy złożyć deklarację w specjalnym dokumencie dostawy. Informacje tam zamieszczone muszą być jasne i możliwie jak najdokładniejsze, aby udowodnić, że szkoda powstała podczas dostawy.

Reklamacja

Następnego dnia lub tak szybko jak to możliwe, należy wysłać formalne pismo reklamacyjne. Zaleca się wykonanie zdjęć uszkodzeń przed i po i zachowanie wszystkich odpowiednich dokumentów. Niestety czasem dochodzi do przerw i strat, jednak profesjonalne firmy takie jak www.przeprowadzkakatowice.pl rekompensują to klientom szybko i bez problemów.

Polubowne rozliczenie

Jeśli firma nadal odmawia wypłaty odszkodowania, masz kilka opcji regresowych. Możesz najpierw szukać polubownego porozumienia bez zwracania się do sądu. Jeśli okaże się to nieskuteczne, musisz przejść do następnego kroku.

Pozew sądowy

Jeśli nie można dojść do porozumienia lub ugody, należy udać się do sądu lub Rzecznika Praw Konsumentów w swoim powiecie lub na danym terytorium. Chociaż jest to taktyka ostateczności, jeśli to może być jedyna opcja – należy z niej skorzystać.

Jak uniknąć takich problemów?

• Wybierz renomowaną firmę
• Wykonaj własne badania i poproś przyjaciół i rodzinę o rekomendacje.
• Sprawdź profil działalności i sprawdź, czy zostały zgłoszone jakiekolwiek skargi.
• Zainteresuj się tylko firmą, która ma stronę internetową.
• Zapytaj, ile ciężarówek posiada firma w swojej flocie. Jeśli ma tylko jedną, awaria lub opóźnienie mogą sprawić ci kłopoty.

Umowa

Poproś o przesłanie pisemnej umowy, która zawiera: nazwę, adres i numer telefonu firmy, miejsce spisania adres do odbioru i przekazania towarów, datę i godzinę przeprowadzki, stawkę godzinową, numer ich polisy ubezpieczeniowej i wszelkie inne istotne informacje.

Zapytaj, jakie są warunki płatności. To przecież jeden z najważniejszych aspektów.

Ubezpieczenie

Pomoc drogowa HamburgZapytaj właściciela, czy ma ubezpieczenie na pokrycie nieruchomości. Najlepiej, aby uzyskać nazwę jego ubezpieczyciela i numer polisy, aby zweryfikować te informacje samemu. Sprawdź też, czy Twoje ubezpieczenie domu pokrywa rzeczy uszkodzone podczas przeprowadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.