W jaki sposób banki pozyskują nowych klientów? Poznaj kilka trików.

Panująca na rynku konkurencja sprawia, że banki muszą walczyć o swoich klientów. Spotkać można coraz atrakcyjniejsze produkty, jak również lepsze i ciekawsze oferty. Czym dokładniej banki próbują przyciągnąć klientów? Sprawdzamy!

Pozyskanie nowego klienta to ciężkie zadanie. I nie chodzi tylko o to, aby stworzyć dobry produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta, ale także o znalezienie sposobu, który sprawi, że klient zdecyduje się na skorzystanie z oferowanego rozwiązania właśnie w tej instytucji. Nie da się ukryć, że na rynku panuje ogromna konkurencja, więc banki muszą bardzo się napracować, by jakoś zaskoczyć potencjalnych klientów. Czego w takim razie możemy spodziewać się po bankach? Jakie triki wykorzystują, by pozyskać nowych klientów?

Wysokoprocentowe depozyty

Najczęściej spotykanym sposobem na przyciągnięcie nowego klienta bankowego jest zaoferowanie mu depozytu na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach. Jakich? Oczywiście mowa tutaj o wysokim oprocentowaniu, którego inne instytucje nie mają w swojej ofercie. Taki produkt z pewnością skusi wszystkich, którzy chcieliby, by ich pieniądze nie tylko leżały na koncie, ale także dały jakiś zysk.

Rekomendacje, czyli korzystanie na polecaniu

Kolejną metodą stosowaną przez banki są rekomendacje. Osoby będące już klientami danej instytucji w zamian za przyprowadzenie znajomych, którzy zdecydują się na usługi banki i będą aktywnie z nich korzystać, mogą liczyć na gratyfikację. Programy rekomendacyjne funkcjonują już w wielu bankach, przykładem ich jest między innymi mBank, czy Alior Sync.

Szeroki wybór kredytów i pożyczek

donald-trump-4371101__340Banki próbują także przyciągnąć klientów atrakcyjnymi ofertami kredytów i pożyczek. Klienci coraz chętniej zaciągają zobowiązania, więc bank widząc ogromne zainteresowanie tego typu produktami, stara się wypuszczać na rynek konkurencyjne oferty. Można spotkać pożyczki i kredyty z bardzo niskim oprocentowaniem, na dłuższy i krótszy termin, pod hipotekę etc. To właśnie w bankach pomoc uzyskają nawet osoby z dużym zadłużeniem, ponieważ oferowane są tzw. kredyty konsolidacyjne, które pozwalają połączyć kilka zobowiązań w jedno z wygodnym terminem spłat. Z kredytów i pożyczek skorzystać mogą zarówno osoby prowadzące własną działalność, jak i osoby prywatne. Tak zróżnicowana oferta kredytowa banku sprawia, że klient chętnie korzysta nawet z kilku produktów w jednym banku, a tym samym staje się jego stałym klientem.

Programy umożliwiające wypracowanie oszczędności

Innym, również ciekawym rozwiązanie wykorzystywanym przez banki do przyciągnięcia klientów są programy, dzięki którym klienci mogą wypracować oszczędności. Przykładem takiej usługi są rabaty przy transakcjach kartą. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które większość płatności dokonują za pomocą karty i przy okazji chcieliby trochę zaoszczędzić. W zależności od instytucji oszczędności wypracowane w ten sposób mogą kształtować się w okolicach kilkuset złotych w skali roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.