W jaki sposób detektyw może pomóc przy sprawach rozwodowych?

Pomoc specjalisty takiego jak prywatny detektyw, może ułatwić zgromadzenie materiału dowodowego na potrzeby spraw rozwodowych, tym bardziej jeżeli jeden stronie zależy na udowodnieniu niezbitej winy drugiego z małżonków.

Nie zawsze jest to łatwe, dlatego też zatrudnia się detektywów, by dzięki dostępnym narzędziom i metodom na przykład utrwalili dowody zdrady. To byłoby dla sądu niezbitym i niemożliwym do zakwestionowania argumentem, dzięki czemu wyrok może zapaść szybko i na korzyść strony poszkodowanej.

Czy warto zatrudnić prywatnego detektywa?

Co prawda usługi specjalisty, jakim jest detektyw nie należą do najtańszych, ale  w wielu wypadkach ta inwestycja naprawdę się opłaca, ponieważ jeżeli dzięki dowodom zebranym przez detektywa zapadnie wyrok o rozwodzie z orzeczeniem o wyłącznej winie jednej ze stron, małżonek pokrzywdzony może skorzystać z przysługujących mu praw, na przykład obciążających winnego partnera obowiązkiem alimentacyjnym nie tylko na rzecz dzieci, ale także niewinnego partnera.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że chociaż detektyw korzysta z wielu środków i metod do działania, pozwalających mu uzyskać dowody zdrady i ustalić je, nie można równocześnie przekraczać swoich uprawnień. Oznacza to, że podczas śledztwa nie ma możliwości sięgania po narzędzia zarezerwowane jedynie policji czy innym służbom uprzywilejowanym. Często widywane w filmach stosowanie podsłuchów czy też narzędzi do szpiegowania telefonu czy osobistego komputera jest absolutnie zakazane i w żadnym wypadku nie może stanowić dowodu sądowego. Co więcej, takie postępowanie mogłoby narazić detektywa na utratę licencji a nawet karę pozbawienia wolności. Nie można więc oczekiwać od niego tego typu usług. Profesjonalny prywatny detektyw nie posuwa się także do działań niezgodnych z etyką, na przykład pozyskując informacje poprzez użycie kłamstw czy oszustw. Główną metodą pracy detektywa jest obserwacja i jest to zazwyczaj wystarczająco skuteczna technika, by pozyskać niezbędne dowody w sprawie. Ponadto detektywi przeprowadzają wywiady środowiskowe z osobami z otoczenia lub też śledzą aktywność internetową małżonka posądzonego o zdradę, szukając informacji na przykład na portalach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.