W jakie urządzenia powinno zainwestować początkujące studio graficzne?

Odkąd Desktop Publishing (DTP), ukazał się w latach osiemdziesiątych, graficy poprawili są pracę wraz z wykorzystaniem technologii komputerowej. Ten wynalazek popchnął wszystkich grafików do tego, by jak najlepiej wyposażyć swoje studio graficzne – a niewątpliwą podstawą do tego jest zakup właściwego sprzętu komputerowego – przynajmniej.

Czym jest Desktop Publishing (DTP)? W 1980 roku, był to ogólny termin stosowany do systemów digital publishing. Systemy te zostały opracowane, aby zastąpić dotychczasowe sposoby specjalistycznego projektowania. Graficy w dużym stopniu polegają na komputerach, czasem opierając się Windows, coraz częściej wybierają Apple Mac. Niezależnie od komputera jakiego grafikiem zdecyduje się użyć – musi zawsze dokonać wyboru najlepszego komputera, jaki tylko jest w stanie do swojego studia graficznego nabyć. Tutaj na pewno nie sprawdzi się tani sprzęt komputerowy.

Jeszcze w latach osiemdziesiątych, Mac były jedynym wyborem dla osiągnięcia najlepszych rozwiązań projektowania i druku. Obecnie nowoczesne wersje Maci Windows umożliwiają projektantom graficzne na użycie oprogramowania do projektowania zarówno na Maca jak i PC – dlatego graficy nie są już zmuszeni do wyboru między nimi, mogą pracować na obu – jak tylko im wygodniej.

Wielu projektantów graficznych nie jest równocześnie ekspertami w IT i dlatego podejmowanie decyzji w sprawie, który komputer na potrzeby studia graficznego kupić – może być dość trudne. Oczywiście, jeśli pieniądze nie są problemem, decyzja wydaje się prosta – trzeba kupić najdroższy Apple Mac lub Windows PC. Ale większość projektantów nie może sobie na to pozwolić. W rzeczywistości, niektórzy kreatywni profesjonaliści mają budżet pozwalający im na początku na zakup jedynie używanego sprzętu. To, co jest naprawdę ważne dla tych grafików to kwestie, takie jak:

  1. odzwierciedlanie kolorów,
  2. kalibracja monitora,
  3. prędkość dysku twardego
  4. zewnętrzne urządzenia pamięci masowej dla przechowywania gigabajtów danych.

Badania pokazują, że top 5 komputerów w ramach projektowania graficznego to mieszanka komputerów Mac i PC – zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne należą do tej kategorii. Ale tak jak każdy produkt, który konsument kupuje, to naprawdę ostatecznie zależy od osobistych preferencji projektanta czy będzie używać komputera stacjonarnego czy laptopa i której marki. Ważną rzeczą jest to, że użytkownik – grafik ma odpowiednie oprogramowanie dla danego typu komputera, jaki chce zakupić.

Bycie designerem to połączenie sztuki i nauki, dzięki temu można przekazać wiadomość światu poprzez wizualne wizje. Przyjmuje się, to jako rodzaj sposobu komunikacji. Teraz, gdy świat wszedł w dobę Internetu, a większość firm konkuruje o uwagę konsumentów za pośrednictwem cyberprzestrzeni, praca tych artystów stała się koniecznością. Projektanci są potrzebni do tworzenia atrakcyjnych stron internetowych (zobacz również ciekawe projekty graficzne znanego w branży studia Owocni.pl). Bez względu na to, jak użyteczne są zawartości strony internetowej nie ma mowy o osiągnięciu pożądanych rezultatów właściciela, jeśli nie wygląda to dobrze. Wygląd jest podstawowym atrybutem który ludzie zauważają. Kiedy ktoś surfuje po Internecie, najprawdopodobniej sprawdza tylko te strony internetowe, które na pierwszy rzut oka wydają się być gospodarzem ważnych informacji.

Zatem podsumujmy, jakie narzędzia są niezbędne dla początkującego studia graficznego?

  • Ludzki umysł

Jest to najważniejsze narzędzie w ramach projektowania graficznego zwłaszcza, że sam projekt graficzny to połowa sztuki. Choć połowę można pozostawić technologii to kwestia gustu, i preferencji i oczywiście kreatywności są to istotne elementy udanego projektu graficznego. Innym ważnym z atrybutów jest oryginalność. Projektanci są wynajmowani do oryginalnych dzieł. Ich prace muszą być całkowicie oryginalne w każdym małym kawałku. Ich prace mogą również komponować się z nieoryginalnych elementów ułożonych w taki wyjątkowy sposób, że pochodzenie kawałków staje się nieistotne. Wielu projektantów opracowuje również swoje własne techniki i styl projektowania.

  • Komputery

Komputer jest podstawowym narzędziem grafiki – tak jak wspomnieliśmy na początku, bo to jest to to, co służy nam do uruchomienia innego oprogramowania i aplikacji których projektant potrzebuje do właściwego wykonywania swoich zadań. Komputery mogą wykonywać wiele rzeczy wykładniczo szybciej niż ludzie. Mogą przechowywać dane i informacje w taki sposób, że można je łatwo odzyskać. Są także podstawowym sposobem, za pomocą którego jednostka może połączyć się z internetem. Cyberprzestrzeń jest ważnym zasobem, ponieważ mieści niezliczone obrazy, znaki, układy i wszystkie inne elementy graficzne, z których większość można pobrać za darmo. Choć są jeszcze tacy, którzy prowadzą tradycyjne metody projektowania graficznego, zdecydowana większość woli korzystać z komputerów, aby praca była łatwiejsza szybsza i wygodna.

  • Oprogramowanie i aplikacje

Programy graficzne, takich jak Photoshop i inne graficzne narzędzia do projektowania.

  • Ołówek

Ołówek jest jednym z podstawowych narzędzi w grafice. Jednakże obecnie, nie jest ograniczony tylko do tradycyjnego ołówka. Może on mieć postać pióra laserowej lub pióra cyfrowego.

Siri – jak włączyć i wykorzystać pełen potencjał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.