W poszukiwaniu idealnej postawy na biurowym krześle…

Czy Twój fotel biurowy rzeczywiście powoduje ból pleców? Prawdopodobnie. Czy wiesz już, że twoja postawa siedząca jest zła? Prawdopodobnie.

Ludzie spędzają dużo czasu siedząc (średnio 11 godzin dziennie), a większość tego siedzenia odbywa się w biurze. Ale kto ma czas, aby skoncentrować się na postawie przez cały dzień, lub zawracać sobie głowę co godzinę? W świecie, w którym większość z nas polega teraz na naszym zegarku lub bransoletce, aby przypomnieć nam o wstawaniu i poruszaniu się, aktywne siedzenie to rozwiązanie, które upraszcza poszukiwanie idealnej postawy i wyższych poziomów aktywności codziennej.

Oto kilka typowych wskazówek dotyczących łagodzenia bólu pleców podczas siedzenia w standardowym fotelu biurowym oraz tego, jak fotele biurowe obrotowe mogą pomóc w szybszym odnalezieniu ulgi:

1. Utrzymuj ciało w równowadze

Siedząc w fotelu biurowym, siadaj prosto i ustaw swoje uszy, ramiona i biodra w jednej linii pionowej.

Znalezienie naturalnego pionowego wyrównania może być trudne w statycznych, nawet “ergonomicznych” krzesłach, które w rzeczywistości ograniczają możliwość regulacji bioder. Natomiast ergonomiczne fotele biurowe obrotowe pozwalają swobodnie regulować biodra, pozwalając swojemu ciału znaleźć bardziej naturalne i wygodne ustawienie.

2. Ruszaj się najczęściej jak możesz

Wykorzystaj każdą szansę, aby wstać i się poruszać np. co godzinę chodzić na szklankę wody lub odbyć spotkanie na stojąco. Aktywność przez cały dzień jest bardzo ważna, ale dla większości z nas może być bardzo niewygodna. Siedzenie bez ruchu przez dłuższy czas osłabia mięśnie i pogarsza ból. Może również mieć poważne konsekwencje dla twojego zdrowia. Taka choroba osób pracujących w trybie siedzącym jest konstelacją zaburzeń metabolicznych, które okazały się skracać życie. Nawet jeśli ćwiczysz i dobrze się odżywiasz, siedząc godzinami w pozycji stojącej, pozbawiasz zdrowia korzyści. Dzięki krzesłom zaprojektowanym do wygodnego siedzenia twoje ciało nieświadomie pozostaje w stałym stanie delikatnego ruchu. Ten niewielki ruch ma duże zalety, utrzymując tempo przemiany materii przez cały dzień, a nawet spalając kalorie.

3. Nie polegaj na podparciu lędźwiowym

Przesuwając się do krawędzi siedzenia z prostym grzbietem, nie używając “podparcia” oparcia fotela, wykorzystuje różne mięśnie i może faktycznie ułatwić pracę mięśni pleców. Siedząc na skraju siedzenia, kolana pod biodrami pozwalają miednicy kołysać się do przodu, zmieniając kręgosłup w bardziej naturalną pozycję. Może to być niewygodne w standardowym fotelu, ale fotele biurowe obrotowe zaprojektowane celowo bez pleców, po prostu pozwalają twojemu ciału wejść w tę wygodną pozycję, która promuje zdolność twojego ciała do utrzymania się w niej.

4. Zachowaj równowagę

Unikaj niezrównoważonych pozycji, takich jak nierównomierne krzyżowanie nóg podczas siedzenia, pochylanie się na jedną stronę, pochylanie ramion do przodu lub pochylanie głowy. Najlepiej znaleźć taki fotel, który pozwala siedzieć we wszystkich kierunkach, naturalnie zachęcając ciało do zachowania równowagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.