W poszukiwaniu tkanin od eko-zrównoważonych producentów

Wybór tkanin jest ważną częścią procesu projektowania. Aby zaopatrzenie mogło przebiegać sprawnie, wymagana jest dogłębna wiedza na temat tekstyliów i potencjalnych dostawców. Jeszcze trudniej jest zdecydować się na pracę wyłącznie z tkaninami etycznymi gdyż mało która hurtownia koronek jest w stanie tylko je zaoferować. Poprosiliśmy specjalistów z branży o wskazówki dotyczące prowadzenia zrównoważonego procesu zaopatrzenia. Czytaj dalej, jeśli chcesz je poznać. Warto też zajrzeć na stronę http://www.prostyl.com.pl/ jeśli ciekawi Cię jaką ofertę przedstawia producent koronek który pamięta o zrównoważonych propozycjach.

Współpracuj z konkurentami

Zrównoważony rozwój nie powinien być obszarem konkurencji, a Ci, którzy ściślej współpracują ze swoimi rywalami, często znajdują większą efektywność, jeśli chodzi o mierzenie zrównoważonego rozwoju. Możliwość otwartego przeglądu i przyczyniania się do wspólnych audytów fabrycznych jest nie tylko korzystna ekonomicznie dla detalistów, ale również korzystna z etycznego punktu widzenia, ponieważ wszelkie czerwone flagi zostaną podniesione wcześniej i żadna hurtownia koronek ślubnych, która się z nimi liczy nie pozwoli sobie na niedociągnięcia i ich zaakceptowanie. Kupujący w tego typu społecznościach mogą podejmować szybsze decyzje zakupowe, ponieważ:

  • mają dostęp do bardziej wiarygodnych informacji
  • nie muszą przechodzić przez tak długie listy kontrolne tylko po to, by znaleźć materiały czy koronki ślubne

Upewnij się, że masz odpowiednią technologię

Ze względu na stale rosnące oczekiwania klientów, łańcuchy dostaw stają się coraz bardziej szczegółowe i każda renomowana hurtownia koronek ślubnych musi na to odpowiadać. Wraz z globalizacją i potrzebą uelastycznienia łańcucha dostaw zgodnie z lokalnymi kwestiami środowiskowymi, etycznymi lub dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, może to oznaczać, że wzorce pozyskiwania szybko rosną w rozmiarze i złożoności, a liczba interesariuszy rośnie zbyt szybko, co prowadzi do chaotycznych procesów, w których to by kupić zwykłe koronki do bielizny staje się już dość mocno skomplikowane, jeśli hurtownia oferująca koronki do bielizny damskiej nie uwzględni tego wszystkiego już na początku w swoich działaniach. Jako kupujący musisz być w stanie łatwo i dokładnie śledzić wszystkich swoich dostawców, aby żadne znaki ostrzegawcze nie mogły prześlizgnąć się przez sieć logistyczną w ich działaniu, a Ty tym samym zmniejszasz ryzyko popełnienia błędów, jak zakup nieetycznych produktów.

Aby wszystko działało sprawnie i aby prawidłowo dbać o zrównoważony rozwój, upewnij się, że wdrożysz narzędzia widoczności łańcucha dostaw, które pozwolą Ci uzyskać wszystkie potrzebne informacje, aby nie dać się złapać na nieetyczne opcje w dalszej części procesu zakupowego.

Dowiedz się więcej o materiałach włókienniczych, chemikaliach, warunkach pracy pracowników fabryki i nie wahaj się zapytać o nie dostawcy materiałów. Ważną częścią Twojej pracy jako projektanta jest wiedzieć, w jaki sposób są wytwarzane twoje tkaniny i aby móc zobaczyć różnicę między tkaniną „pseudo ekologiczną” a prawdziwie zrównoważoną.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.