Praca wakacyjna w Holandii – dlaczego warto?

Pieniądze niby szczęścia, nie dają… ale za to pozwalają spełniać marzenia! Szukasz możliwości szybkiego zarobku? Jesteś świeżo po maturze i nie wiesz co zrobić z wolnym czasem? Praca wakacyjna to świetna okazja do przeżycia niesamowitej przygody, zdobycia nowych umiejętności i zarobienia całkiem niezłych pieniędzy w krótkim czasie.

Praca wakacyjna w Holandii – dla kogo i na jakich warunkach?

Praca wakacyjna w Holandii cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród studentów oraz młodych ludzi. Mogą oni w ten sposób uzbierać pieniądze na swoje cele czy opłacić studia. Praca wakacyjna wykonywana jest najczęściej na podstawie umowy na czas określony.


Jakich ofert pracy jest najwięcej?

Sporo ofert pracy dotyczy pracy w ogrodnictwie, przy ścinaniu i pakowaniu kwiatów, pielęgnacji roślin ozdobnych oraz przy zbiorach owoców i warzyw. Oprócz tego można znaleźć zatrudnienie na produkcji i w magazynach. Praca ta jest bardziej wymagająca fizycznie, lecz także lepiej płatna. Agencje pracy w Holandii poszukują pracowników od zaraz najczęściej do pracy tymczasowej i sezonowej. Zazwyczaj nie wymaga ona specjalistycznych kwalifikacji i prawie każdy może ją wykonywać bez większych problemów.

Praca bez języka

Aby pracować w Holandii nie musisz posługiwać się językiem niderlandzkim, wystarczy komunikatywna znajomość języka angielskiego

Praca dla par

Nie musisz opuszczać swojej drugiej połówki, aby pracować w Holandii. Agencje pracy oferują pracę dla par m.in. przy pakowaniu żywności czy pracę przy kwiatach.

Praca w Holandii od zaraz

Wiele ofert pracy sezonowej nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Często jest to także praca od zaraz, w której jedynymi wymogami są dyspozycyjność oraz chęć do pracy.

Wysokie zarobki

Holandia oferuje jedne z najwyższych wynagrodzeń w Europie. Od 1 stycznia 2023 roku obowiązują podwyższone stawki płacy minimalnej.

Na czym polega wiekówka?

Holenderski system płac zależy od wieku pracownika, to tzw. wiekówka. Poznaj jej zasady:

l Osoby w wieku 18 lat – minimalna pensja to 878,10 euro, a stawki godzinowe wynoszą od 5,07 euro do 5,63 euro.

l Osoby w wieku 19 lat – minimalne miesięczne wynagrodzenie wynosi 1.053,70 euro, a stawki godzinowe wahają się od 6,08 euro do 6,76 euro.

l Osoby w wieku 20 lat – minimalne wynagrodzenie w wysokości 1.404,95 euro oraz stawki godzinowe od 8,11 euro do 9,01 euro.

l Osoby, które ukończyły 21 rok życia zarabiają przynajmniej 1.756,20 euro miesięcznie oraz od 10,14 euro do 11,26 euro za godzinę pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.