Wędzarnie ogrodowe – czy to dobry pomysł na poszerzenie oferty restauracji?

Każda szanująca się restauracja musi na pierwszym miejscu stawiać zadowolenie swoich klientów. Wiąże się to głównie z jakością serwowanych dań, w pewnym stopniu również z adekwatną do nich ceną. O ile każdy lubi dobre jedzenie, to mało kto jest skory przepłacać. Jeśli rozważasz inwestycję w wędzarnie ogrodowe, to najpierw musisz rozważyć czy produkowane w nich wyroby dobrze komponują się z twoją obecną listą dań.

Rzecz jasna, jeśli bardzo zależy ci na takiej wędzarni, to możesz nawet dopasować swoje menu do rozmaitych szynek, kiełbas i serów, które można w niej wytwarzać. Można obiektywnie stwierdzić, że wędzonki są przepyszne, jeśli dobrze przyrządzone. Obsługa wędzarni nie jest ogromnym wyzwaniem, lecz aby dojść do perfekcji  konieczne może okazać się wiele godzin spędzonych na studiowaniu odpowiednich proporcji, doboru opału i czasu wędzenia.

Prawdopodobnie każdy, kto w twojej restauracji zawita, z wielką chęcią skosztuje wszystkiego, co ma ona do zaoferowania, szczególnie gdy dowie się, że są to produkty domowej roboty.

Co trzeba rozważyć przy montażu wędzarni?

Wędzarnie ogrodowe, jak sama nazwa wskazuje, wymagają ogrodu, a przynajmniej pewnej ilości wolnej przestrzeni, aby móc funkcjonować. Odradza się lokowanie ich blisko miejsca pracy bądź mieszkania, gdyż dym może przeszkadzać przy wykonywaniu codziennych czynności. Specjalistą w tej kwestii zapewne okaże się producent wędzarni ogrodowych, który dostarczy tą konstrukcje (zobacz tutaj https://www.metgard.pl/137-wedzarnia-ogrodowa).

Profesjonaliści z pewnością będą w stanie udzielić koniecznych rad co do umiejscowienia zakupionego sprzętu oraz jego użytkowania. Nie zwalnia to jednak z obowiązku zapoznania się z intrukcją obsługi wędzarni, zbyt duża ilość substancji smolistych może zaszkodzić klientom, a to mogłoby wiązać się z odpowiedzialnością prawną. Jedną z podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać, to konieczność używania jedynie drzew liściastych jako opału. Iglaki zawierają dużą ilość żywicy, która może oblepić wędzone sery czy mięsa i w znacznym stopniu pogorszyć ich walory smakowe.

Najlepsze jest zdecydowanie drewno z drzew owocowych, gdyż zawierają one w sobie naturalny aromat, skutecznie przenoszony na wędzonki poprzez dym. Istnieje wiele innych sztuczek, jakie poprawią jakość twoich wyrobów, wiele z potrzebnej wiedzy przychodzi jednak z czasem i nabytym doświadczeniem.

Co można przyrządzić w wędzarni?

Na rynku jest miejsce przede wszystkim dla ludzi kreatywnych, którzy nie boją się wyjść poza schemat i zaryzykować swoim niecodziennym pomysłem. Dlatego właśnie po zakupie wędzarni w celu powiększenia swojego menu, nie musisz ograniczać się do zwykłych wędlin. Tak duża inwestycja może zostać wykorzystana również na bardziej niekonwencjonalne sposoby. Wędzić można bowiem również ryby, zwłaszcza makrele i łososie, a nawet warzywa.

Wędzonki takie mogą mieć szerokie zastosowanie jako dodatki do rozmaitych dań, bądź nawet jako samodzielne potrawy. Z całą pewnością wędzone jarzyny zaintrygują każdego smakosza, który skory będzie odwiedzić twój lokal tylko po to, aby ich spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.