To musisz wiedzieć przed zakupem materaca: obalamy 3 mity!

Zakup nowego materaca może być jak nawigacja po ubezpieczeniu zdrowotnym. Wejście do Internetu i porównywanie różnych funkcji i korzyści, które dla firm z zewnątrz mogą wydawać się kluczowe. W dzisiejszych czasach tak wiele firm konkuruje o Twoją uwagę za pomocą terminów marketingowych! Są też niezliczone pianki opatrzone znakiem towarowym, które względem wielu sprzedawców materacy, zarówno w Internecie, jak i w sklepach, stanowi różnicę definiującą rynek.

Materace – kombinacje są zagmatwane i nieskończone.

Przeszukanie ogłuszającego hałasu całego marketingowego bałaganu w branży materacy i skupienie się na tym, co jest dla Ciebie ważne, pomoże Ci dokonać świadomego wyboru. Pamiętaj, aby uzbroić się w potrzebne informacje i unikać pułapek związanych z poleganiem na mitach dotyczących materacy, dokonując tak ważnej inwestycji w sen.

Aby pomóc uporządkować informacje, które już usłyszałeś, przeczytałeś lub po prostu znasz, oto lista popularnych mitów dotyczących materacy, które pomogą w kontaktach z ludźmi sprzedającymi tanie materace z piany.

Mit 1 – Musisz wymieniać materac co 8 lat

Oddział zajmujący się edukacją konsumentów, zaleca wymianę materaca co 7–10 lat. Różni się to znacznie, jeśli weźmie się pod uwagę takie czynniki, jak wygoda i wsparcie, ponieważ prawda jest taka, że żywotność materaca, podobnie jak większości rzeczy, jest bardzo zróżnicowana. Ze względu na oddychanie i zdrowie mikrobiologiczne nie zalecamy pozostawiania go na dłużej niż 10 lat. Natomiast jeśli okaże się, że Twój młody materac (poniżej 5 lat) powoduje ból, dyskomfort lub przerywa zdrowy sen, to bez wątpienia nadszedł czas na ulepszenie, zanim pojawią się jakiekolwiek długoterminowe problemy.

Mit 2 – Twardy materac to najlepszy materac dla osób cierpiących na bóle pleców

Nie jesteśmy pewni, gdzie powstał ten mit, ale jest kłamstwem! Pomysł, że wszystko oprócz twardego jak kamień materaca jest idealne dla osób cierpiących na bóle pleców, jest komiczny. Więc jeśli należysz do osób, które cierpią z powodu bólu pleców, będziesz chciał wiedzieć, czego szukać w materacu, aby złagodzić ten ból.

Niezliczone badania naukowe wykazały, że minimalizuje ból i dyskomfort, pomaga ciału rozluźnić się i rozluźnia mięśnie, a także pomaga w leczeniu regenerującego snu. Twoje ciało potrzebuje materaca, który dopasowuje się do ciała, zapewniając nie tylko komfort, ale także wsparcie przez całą noc. W przypadku każdego rodzaju osób cierpiących na ból komfort pomoże zasnąć, jednak wsparcie pomaga w zachowaniu snu i przebudzeniu się bez bólu i wypoczętym.

Mit 3 – Żaden materac nie pomoże w ograniczeniu podrzucania i obracania się

Według badań przeciętny Polak porusza się w łóżku do 75 razy w ciągu nocy. Poruszamy się w nocy, aby złagodzić bóle i nadwyrężenia spowodowane zwykle punktami nacisku na nasze plecy i stawy. Zdrowy rozsądek podpowiada, że dobry materac zmniejszy ilość ruchów w nocy, zapewniając ulgę w punkcie nacisku, co pozwoli ci zapaść w głębszy, bardziej regenerujący, leczniczy sen. Jednak to nie jest prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.