Które wolą cień, a które półcień? Co wiedzieć, przed wyborem żywopłotu.

Wszystkie laurowiśnia sadzonki oraz inne dostarczane przez https://www.ogrodowymlyn.pl/46-laurowisnia-sadzonki nas gatunki mają zdolność rozwoju nawet w złych warunkach glebowych. Znakomicie kwitną na dobrze przepuszczalnych, suchych miejscach, są też takie, które rosną szczególnie dobrze na wilgotnych i mokrych glebach. Niemal wszystkie żywopłoty będą się odpowiednio rozwijać w suchych lub wilgotnych warunkach. Dla tych, którzy sadzą żywopłot na obszarach zadaszonych lub zacienionych, są też oferowane gatunki Laurel kwitnące w pełnym cieniu, z wyjątkiem tych, które mogą preferować półcień.

Wybór żywopłotu laurowego może być czasami przytłaczający, dlatego chcemy tutaj przekazać kilka istotnych informacji, aby ułatwić wybór odpowiedniej rośliny. Pamiętaj, że wszystkie żywopłoty są wiecznie zielone.

Problemy z różnymi gatunkami żywopłotu

Nie ma poważnych problemów z pielęgnacją żywopłotów, a zwłaszcza dostarczanych przez Ogrodowy Młyn gatunków. Istnieją pewne drobne problemy, które mogą powodować brzydki wygląd liści z miejscami brązowymi plamami, postrzępionymi liśćmi i powstawaniem dziur w liściach. Mączniak prawdziwy i grzyby liści mogą być uciążliwe, powodując brązowienie, zniekształcenie liści i powstawanie dziur, gdy warunki są nie do końca odpowiednie do wzrostu. Te wilgotne warunki mogą również sprzyjać bakteryjnemu otworowi śrutowemu, w którym brązowe zmiany o żółtym obwodzie ostatecznie ustępują miejsca wypadaniu martwego materiału, tworząc wygląd „dziury po strzale”.

Leczenie żywopłotu z problemów dotyczących mączniaka prawdziwego i grzybów plamistych liści można osiągnąć za pomocą wielu fungicydów łatwo dostępnych w centrach ogrodniczych. Ale nawet bez leczenia rośliny często rosną przez problem z nowymi liśćmi, na które problem nie ma wpływu, który ogólnie wygląda na poważniejszy niż jest takim w rzeczywistości.

Zwykle dzieje się tak w przypadku Bacterial Shothole wywołanego przez bakterię Pseudomonas syringae, naturalną bakterię obecną na wszystkich żywopłotach z rodziny tutaj omawianej. Gdy jest aktywna, zmiana wzrośnie tylko tak daleko, zanim zadziała mechanizmy obronne rośliny i utworzą barierę ochronną, która powstrzyma jej rozwój. Pozwala to na zatrzymanie i obumarcie dotkniętego materiału, tworząc dziury. Jeśli tak się dzieje, roślina jest rzeczywiście zdrowa i po prostu sama radzi sobie z problemem. Nowy wzrost w naturalny sposób pokryje dotknięte obszary. Przeczytaj poradniki internetowe na ten temat lub porozmawiaj z ekspertem, aby uzyskać więcej informacji.

Aby zapobiec rozwojowi tych problemów, należy utrzymywać laury dobrze odżywione i podlewane, ale tylko na poziomie gleby, a nie nad liśćmi, ponieważ zapewni to ograniczenie wszelkich problemów do minimum. Warto pamiętać, że laury są sprężyste, a wygląd może mylić, ponieważ kwestie są bardziej estetyczne niż systemowe.

Żywopłoty są w Polsce bardzo popularne i stosując się do powyższych wskazówek będziesz mógłby c dumnym właścicielem jednego z nich.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.