Wiele kredytów, jedno konto do spłaty – jak połączyć zadłużenia firmowe z indywidualnymi?

Nadmierne zakredytowanie to problem zarówno firm, jak i osób prywatnych. Po kredyty i pożyczki, a także zakupy ratalne sięgamy bardzo często, czasem nie do końca zastanawiając się, czy będziemy mieć możliwość bezproblemowego spłacania wszystkich należności. Problem pojawia się wtedy, gdy zobowiązań jest zbyt wiele i zaczynają być bardzo mocnym obciążeniem dla comiesięcznego budżetu. Warto wtedy szybko zabrać się za szukanie rozwiązań, które pozwolą wyjść na finansową prostą.

Nadmierne zakredytowanie to problem osób indywidualnych i firm, które decydują się na kredytowanie swojej działalności. Najczęściej z dostaniem kredytu czy pożyczki nie ma większego problemu, szczególnie w przypadku osób, które mają stabilne zarobki czy dobrą kondycję finansową. Jednak nawet wysokie zarobki mogą okazać się zbyt małe, jeśli kredytów czy pożyczek jest zbyt wiele. Bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy kredytobiorcy spłacają miesięcznie w ratach kwoty, które znacznie przewyższają ich możliwości finansowe, a nawet dochody. Dobrym rozwiązaniem może być wtedy konsolidacja zadłużenia.

Jeden kredyt, wiele spłat

Konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie, które łączy ze sobą wszystkie pożyczki, kredyty i spłacane co miesiąc raty. Osoby, które prowadza firmy, mogą też w wielu przypadkach zdecydować się na skonsolidowanie zadłużeń osobistych i firmowych. Wiąże się to z nieco większymi formalnościami, ale nie jest niemożliwe. Po skonsolidowaniu wszystkich zadłużeń w efekcie końcowym otrzymujemy do spłacania jeden kredyt z ratą, która jest dużo niższa niż suma wcześniej spłacanych zobowiązań. Czasem nawet, przy znalezieniu dobrej oferty, można spłacać o połowę niższe raty. Oczywiście, im niższa rata końcowa, tym dłuższy będzie cały okres kredytowania. Wiążemy się więc z bankiem na dłużej, ale za to ratą, która nie powinna stanowić problemu przy spłacie. Oczywiście, pod warunkiem, że w tym czasie nie sięgniemy po kolejne kredyty czy pożyczki, gdyż wtedy cały proces konsolidacji zadłużenia będzie mijał się z celem i nie pozwoli na wyjście na finansową prostą.

Dobra oferta kredytowa

Kredyty konsolidacyjne można dziś bez problemu dostać we wszystkich bankach, jakie działają na polskim rynku. Ich oferta może być jednak sporo inna, dlatego też warto na samym początku dobrze się rozejrzeć, porównać kilka ofert, sprawdzić nie tylko oprocentowanie, ale również inne parametry czy warunki kredytu. Nie trzeba koniecznie brać kredytu konsolidacyjnego w banku, w którym mamy konto czy inne kredyty. Na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ można znaleźć sporą dawkę wiedzy na temat konsolidacji zadłużenia, a także sprawdzone oferty wielu banków, wśród których bez problemu znajdziemy taki kredyt konsolidacyjny, na który będzie nas stać. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto przeanalizować nasze możliwości finansowe i ustalić z bankiem taką ratę kredytu konsolidacyjnego, która będzie realna do spłaty i nie będzie pociągała za sobą dodatkowych problemów finansowych.

Polecamy:
Kredyt konsolidacyjny ranking — styczeń 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.