Wizyta dziecka u dentysty nie musi być straszna

Każdy rodzic ma świadomość, że o zdrowy stan zębów dziecka należy dbać od samego początku. Nie każdy jednak ma tę zdolność przekonania do tego swojej pociechy. W wielu przypadkach mali pacjenci boją się wizyt u dentysty, ponieważ kojarzą im się one ze strachem i bólem. Jest to kłopotliwe, szczególnie w przypadku gdy uszkodzeniu ulegnie już jakiś ząb. W takich przypadkach rozwiązaniem jest dobry dentysta dziecięcy Wrocław z odpowiednim podejściem.  Lekarze pracujący w Omnident są przeszkoleni w taki sposób, aby wiedzieć jak obchodzić się z dziećmi. Stosują metody przystosowawcze w postaci zabaw, które dodatkowo poszerzają wiedzę dziecka na temat higieny jamy ustnej. Kilka takich wizyt jest w stanie sprawić, że maluch chętnie będzie odwiedzał placówkę dentystyczną.

Dentysta dziecięcy Wrocław powinien odznaczać się nietuzinkową cierpliwością, a także być przygotowany na różne reakcje ze strony dziecka, gdyż te niekiedy mogą być nieprzewidywalne, a nawet niebezpieczne. Zmiana negatywnego podejścia jest szczególnie istotna, gdyż to właśnie w młodym wieku kształtuje się postawa dziecka i jego podejście do prawidłowej profilaktyki zębów. Wizyty opatrzone delikatnością i wyrozumiałością sprawiają, że dzieci darzą swoich lekarzy niepodważalnym zaufaniem.

man-g06d5a3abe_640Rolą stomatologa jest nauka dotycząca prawidłowej higieny jamy ustnej, przedstawianie informacji na temat prawidłowego szczotkowania oraz stosowania nici dentystycznej. Podczas wizyt dzieci mają możliwość oglądania bajek, co wpływa na nie odprężająca i uspokajająco. W całym procesie leczenia dzieci dużą rolę odrywają rodzice. To oni sprawują największą kontrolę nad prawidłowych rozwojem swoich pociech i są w stanie jako pierwsi wyłapać pewnie nieprawidłowości jak np. wady zgryzu, wady wymowy, zła budowa szczęki bądź poszczególnych zębów. W naszych gabinetach świadczymy następujące usługi:

Lakierowanie zębów

Poprawa kolorytu zębów poprzez zastosowanie fluoru

Leczenie ortodontyczne

Ochrona i leczenie zębów mlecznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.