Własna firma i trudne początki – jak sobie pomóc?

Bardzo wielu klientów, w szczególności młodych, rozpoczyna poszukiwanie interesujących usług i towarów w Internecie. Często można usłyszeć również opinię, że nie istnieje się, jeśli nie posiada się strony WWW.Trzeba przyznać temu trochę racji. Obecnie ilość domen w sieci przekracza miliard, a dużą część z nich posiadają firmy. Nic więc dziwnego, że chcąc prowadzić dobrze prosperujący biznes, warto zainwestować w swoje miejsce w Internecie.

Układ strony

O sukcesie strony internetowej decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest łatwość znalezienia na niej poszukiwanych informacji. Do tego w końcu służy sieć, a jeśli potencjalny klient będzie musiał przebrnąć przez kilkadziesiąt podstron i klikać w kilkanaście odnośników, by ją zdobyć – bardzo szybko się zniechęci. Dlatego warto, by w przypadku małych stron dla małych firm, do każdej informacji było można dotrzeć przez maksymalnie dwa kliknięcia.

Takie zaprojektowanie strony nie jest łatwe. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zaprogramowanie maksymalnie kilku podstron, które będą zawierały wszystkie niezbędne informacje. Ważna jest również przejrzystość samej architektury, czyli rozmieszczenie wszystkich elementów. Powinny być w dużym stopniu pogrupowane w odpowiednie kategorie, co również ułatwi nawigację. Trzeba być również świadomym, że obecny świat Internetu nie ogranicza się tylko do komputera, ale jest to również tablet lub smartfon. Technologia tworzenia strony w każdym z tych przypadków jest różna i wymaga odpowiednich modyfikacji. Warto poświęcić na ten cel trochę czasu, gdyż coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych kosztem stacjonarnych pecetów.

Zawartość strony

Informacje, które zostaną podane na stronie firmowej, muszą być najwyższej jakości i zawsze sprawdzone. Internauci bardzo szybko odkrywają portale, które zostały stworzone i porzucone. Firma posiadająca taką wizytówkę otrzyma dokładnie taką samą opinię – firmy widma, która nie wiadomo nawet, czy jeszcze istnieje. Dlatego warto co jakiś czas uaktualniać informacje i zamieścić dość błahy z pozoru element, mówiący o dacie i godzinie dokonania wpisu lub jego zmiany. Dzięki temu, klient ma zawsze pewność, że przeglądana przez niego zawartość jest aktualna.

Dobrym pomysłem jest również tworzenie swoistego rodzaju bloga na stronie firmowej – oczywiście o tematyce naszej działalności. Poza znakiem, że strona stale się rozwija, można dzięki temu zdobyć dobrą reputację i renomę na rynku. Właściciel może dzięki temu w bezpośredni sposób rozmawiać ze swoimi potencjalnymi klientami, a także sprawdzać zainteresowanie swoimi usługami i towarami. Żeby bezproblemowo dokonywać takich wpisów, warto zdecydować się na technologię WordPress wspartą przez HTML5. Administracja portalem dzięki temu jest banalnie prosta, można dodawać i usuwać wpisy oraz inne informacje.

Uwaga na błędy

Szczególną uwagę należy przywiązać do występowania błędów na stronie. Nie ważne, czy mowa o źle działającym skrypcie, czy braku podstrony. Każdy wypadek, który powoduje powstanie jakiegokolwiek wyjątku, który spowoduje, że klient nie zdobędzie poszukiwanej informacji w danym miejscu, powinien być z miejsca usuwany. Taka sytuacja bardzo źle wygląda z zewnątrz i tworzy firmie opinię nierzetelnej i niewiarygodnej, a także źle funkcjonującej. Jeśli nie można dopilnować tak prostego procesu, skąd pewność, że inne prezentowane usługi będą najwyższej jakości? Ciężko jest sprawdzać istnienie błędów z poziomu administratora strony.

Najlepszą metodą jest wcielić się w postać potencjalnego klienta i samemu skorzystać ze swojej strony. Dzięki temu łatwo przekonamy się, czy jest prosta w obsłudze i nie ma w niej żadnych błędów. Warto również zaproponować, by rodzina i znajomi także ją przetestowali – również na różnych przeglądarkach i różnych urządzeniach. Bardzo często, na jednej przeglądarce strona wygląda świetnie, gdy na drugiej pojawiają się wyjątki, a grafika zaczyna się rozpadać. Dopiero, gdy portal zdobędzie wiele pozytywnych opinii wśród bliskich, można rozpocząć jej promocję w sieci oraz pozycjonowanie

Jeżeli szukasz firmy, która specjalizuje się w produkcji stron internetowych dla małych firm znajdziesz ją tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.