Własny blog jako sposób na pracę w domu – czy wiesz co zrobić, aby przyciągnąć czytelników?

Nad tym, jak przyciągnąć czytelników na bloga i sprawić, by byli jego lojalnymi gośćmi zastanawia się każdy blogger. Najbardziej jednak frapuje to tych, dla których internetowy blog jest nie tylko hobby, ale i sposobem na pracę w domu.

Znajomy problem początkującego dla każdego nowego blogera: brak czytelników. Co z nim zrobić?

Zakładając, że porównujesz swojego nowego bloga z już dobrze ugruntowaną witryną z ogromną liczbą obserwujących, zrozumiałe jest, dlaczego zadanie wabienia u odbiorców może wydawać się przytłaczające. Nie każdy może strzelić palcami i magicznie przywoływać bazę fanów – głodnych nowych wpisów czytelników, którzy czekają, by pochłonąć każde pojawiające się na blogu słowo.

Całe szczęście, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyciągnąć czytelników i zwiększyć ruch na swoim blogu – a większość z nich pochłonie Ci trochę czasu przez pierwsze kilka tygodni, ale po to, by dobrze torować drogę wszystkim przyszłym postom.

Skoncentruj się na swoim SEO

Search Engine Optimization jest jednym z tych wymyślnych terminów, których blogerzy używają dość regularnie. Nie tylko dlatego, że brzmi fajnie, ale dlatego, że działa. Optymalizując bloga w różnych wyszukiwarkach, takich jak Google, Bing itp., skutecznie pozwalasz Internetowi odkryć Ciebie i Twojego bloga. Oczywiście, nowi czytelnicy mogą zdecydowanie odkryć cię za pomocą innych środków, takich jak marketing szeptany, często to wyszukiwarki są Twoim przyjacielem w walce o większą publiczność.

Dobrze jest linkować do swojego bloga kilkakrotnie w sieci z dowolnego miejsca, w którym masz jakąkolwiek „online” obecność. Zasadniczo chcesz, aby inni mogli cię znaleźć w Internecie, ponieważ dołożyłeś wszelkich starań, aby Twoja blogująca tożsamość była widoczna wszędzie tam, gdzie potencjalni odbiorcy mogą być, a wraz z nimi Twoje dochody np. z reklam na blogu.

Umieść linki do swojej witryny na popularnych portalach społecznościowych, aby przyciągnąć bardzo aktywne społeczności – właśnie do własnego bloga.

Nie wszystkie Twoje linki otrzymają fantastyczne oceny lub odpowiedzi, na które masz nadzieję, ale nie bierz tego do siebie – dostarczasz sieci więcej powodów do wskazania Twojego bloga, co zwiększa widoczność Twoich treści, a więc szanse na mniej przychylne komentarze są również większe.

To najważniejsze czynniki optymalizujące Twój blog – miej to na uwadze podczas czytania, jeśli naprawdę chcesz przyciągnąć więcej czytelników!

Przydatne narzędzie: Google Analytics

Dodanie Google Analytics do Twojego bloga pomoże Ci lepiej zrozumieć pozyskiwany ruch w witrynie. Tutaj ustala się, kiedy witryna generuje największy ruch, jak często odwiedzają ją odwiedzający, ile czasu spędzają w witrynie i jak prawdopodobne jest, że zamkną stronę (jeśli Twoja treść nie jest wystarczająco atrakcyjna). Badanie tych różnych wskaźników pomoże ci stworzyć Twój blog w takiej formie, która będzie bardziej czytelny i będzie zatrzymywała czytelników przez dłuższy czas – co oczywiście w efekcie pozwoli Ci na większe dochody!

Więcej porad i pomysłów na zarabianie w domu znajdziesz na stronie http://zarabiamwdomu.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.