Własny hotel sposobem na biznes

Obecnie jeśli decydujemy się na budowę dużego obiektu jak na przykład hotel czy pensjonat musimy wcześniej dokładnie zaplanować infrastrukturę zarówno budynku jak i jego otoczenia. To niezwykle istotne, gdyż w dzisiejszych czasach klienci szukają miejsc gdzie mogą kompleksowo wypocząć. Samo miejsce noclegowe już po prostu nie wystarcza. Wszyscy prześcigają się w ofertach proponując coraz to nowe możliwości spędzania wolnego czasu.

W co należy zatem zainwestować?

Projektując kompleks wypoczynkowy nie może na pewno zabraknąć punktu spa. To chyba obecnie najbardziej popularna usługa jaką proponuje większość hoteli. Oczywiście jej poziom znacznie się różni. Jedni za spa uważają masaże i nakładanie maseczek, natomiast inni podchodzą do sprawy poważnie i inwestują w specjalistyczny sprzęt i kadrę. Tak czy inaczej miejsce gdzie miałyby się odbywać zabiegi jest konieczne. Druga sprawa to miejsce na siłownie. Niezwykle modny w ostatnim czasie zdrowy styl życia zachęca do wysiłku fizycznego. Ludzie coraz częściej zaczynają korzystać z siłowni w bardziej profesjonalny sposób. Należy zatem w sposób poważny podejść do tematu i przeznaczyć na to odpowiednie środki.

Basen, zieleń i korty

hotele jastrzębia góraDobrym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w większych gabarytów basen. Może być on odkryty, ale znacznie lepiej sprawdza się zadaszony, gdyż można go używać przez cały rok. Jako jego dopełnienie dobrze jest także pomyśleć o jacuzzi oraz saunie. Nie zapominajmy o terenie zewnętrznym wokół hotelu. To wbrew pozorom ważna sprawa, ponieważ pierwsze wrażenie robi swoje. Im lepiej prezentuje się ośrodek tym łatwiej o klienta. Zadbać trzeba zatem o zieleń i miejsca gdzie można spokojnie rozpalić grilla czy też ognisko, żeby móc pobiesiadować. Inne atrakcje również są mile widziane. Jeśli znajdujemy się blisko wody można pokusić się o zapewnienie wynajmu łodzi lub rowerów wodnych. Nie zapominajmy także o boiskach, kortach tenisowych i innych miejscach gdzie można będzie aktywnie spędzić czas.

Sala konferencyjna

Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia, której nie powinniśmy przeoczyć. Jest to mianowicie sala konferencyjna. Jest to bardzo ważna rzecz z punktu biznesowego. W dzisiejszych czasach wiele firm szuka miejsc gdzie można przeprowadzić szkolenia dla swoich pracowników, a następnie zapewnić im nieco rozrywki. Tym samym posiadanie takiej sali znacznie ułatwia nam pozyskanie klientów biznesowych. Co więcej jeżeli nasz hotel okaże się odpowiedni to można podjąć stałą współpracę z zainteresowanymi firmami i regularnie podejmować kolejne grupy pracowników. Warto zatem o tym pamiętać planując budowę.

Sale konferencyjne to doskonały sposób na zwabienie do siebie kontrahentów. Faktem jest, że po przeprowadzonym szkoleniu każdy spędza czas wolny na terenie hotelu, a zatem może skorzystać z jednej z oferowanych przez nas usług. Tym samym napędzamy inne usługi przez nas proponowane. Poza tym wynajem sal szkoleniowych to dobry interes. Zdarza się, ze w trudnych chwilach to właśnie centrum konferencyjno – szkoleniowe utrzymuje pensjonat w stabilnej sytuacji finansowej zwłaszcza, jeśli jest to centrum szkoleniowe w Warszawie. Rozsądnie jest zatem nie pomijać tak dochodowego miejsca jakim jest centrum biznesowe.

 • 9 stycznia 2018 at 07:30
  Permalink

  Bardzo możliwe, że da się na tym zarobić. Byłem ostatnio we Wrocławiu w tym hostelu: http://boogiehostel.com/boogie-hostel/ – spoko warunki, bardzo blisko centrum miasta i tanio. Ludzi bardzo dużo, obłożenie chyba maksymalne :) Ogólnie we wrocławiu działa dużo hosteli i wszędzie tłumy, więc na noclegu da się chyba zarobić…

  Odpowiedz
 • 23 maja 2018 at 21:20
  Permalink

  Ja zdecydowałam się na otwarcie hotelu i szczerze powiem, że jest to świetny pomysł na biznes! :)

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2019 at 05:48
  Permalink

  Czy możecie mi doradzić, jaki biznes otworzyć z małym kapitałem? Od pewnego czasu myślę o własnej firmie i zgromadziłem trochę oszczędności. Nie chciałbym jednak inwestować w coś, co nie ma racji bytu, ale jednocześnie nie widzi mi się zakładanie firmy i od razu na starcie branie kredytów na start czy na rozwój. Szukam na początku małego biznesu, aby sprawdzić, czy w ogóle jestem w stanie poradzić sobie na swoim.

  Odpowiedz
 • 26 sierpnia 2020 at 06:18
  Permalink

  Jeśli szukacie profesjonalnego grilla do lokalu gastronomicznego i zależy Wam na wysokiej jakości, długowieczności i świetnych parametrach technicznych, z czystym sumieniem mogę Wam polecić Grille Weber. Sam niedawno kupowałem grilla elektrycznego do mojej knajpki. W tym sklepie znalazłem dokładnie takie urządzenie, jakiego szukałem. Jest mocne, sprawne, wydajne i bezproblemowe nawet w codziennym użytkowaniu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.