Wskazówki pomocne przy wyborze architekta wnętrz

Jeśli chodzi o to, jak wybrać projektanta wnętrz, chodzi o to, by idealna współpraca między projektantem wnętrz a klientem opierała się na zaufaniu. Jeśli klient może zaufać temu, gdzie projektant zmierza z kreatywną wizją i realizuje ją, to zapewnia to najbardziej zabawne i ekscytujące – i nie wspominając o tym, że piękne – projekty.

Aby dostać się do tego punktu we współpracy z projektantem, musisz naprawdę znaleźć takiego, która będzie pasować do twoich potrzeb i osobowości, ponieważ jeśli nie możesz się dogadać, to jak naprawdę architekt wnętrz może Cię zrozumieć? Wszystko powinno zaczynać się od spotkania i zadawania właściwych pytań w celu ustalenia, kto jest odpowiedni dla ciebie … i twojej przestrzeni.

W dalszej części naszego poradnika umieszczamy najważniejsze pytania, które według nas każdy klient powinien zadać, wybierając projektanta wnętrz (oraz kilka zasad, których należy przestrzegać podczas pierwszego spotkania) bez względu na to, czy miejscem poszukiwań architekta jest Warszawa czy Nowy Jork.

Współpracuj

Klient powinien być zaangażowany w proces decyzyjny, aby wynik końcowy odzwierciedlał jego samego. Najlepsze relacje robocze są wtedy, gdy jest to wspólny wysiłek, a nie wtedy gdy architekci wnętrz sami podejmują zaangażowanie. Ale jeśli klient woli mieć większą swobodę, konieczne jest, aby od samego początku komunikował, jak bardzo chce być zaangażowany, a profesjonalni architekci wnętrz potrafią się do tego idealnie dopasować.

Postępuj zgodnie z „zasadą trzech”

Ogólną zasadą jest rozpoznanie trzech projektantów – nie umawiaj się na wstępne konsultacje powyżej tej liczby, bowiem najłatwiej jest porównać różne osobowości i style. Większość ekspertów, z jakimi rozmawialiśmy na ten temat sugeruje spotkanie z co najmniej dwoma, jeśli nie trzema projektantami, aby poznać różne:

  • estetyki
  • style pracy
  • osobowości

Przyjdź przygotowany

Bardzo mile widziane będzie przynieść ze sobą zdjęcia pełne inspiracji, tablicę Pinterest z przypiętymi ulubionymi elementami oraz plan piętra istniejącej przestrzeni jako punkt wyjścia. I pokazać jak najwięcej architektowi. Im więcej informacji estetycznych możesz udostępnić, tym lepiej, ponieważ pomoże to stworzyć otwartą komunikację. Dlatego każdy dobry architekt sugeruje zabranie ze sobą na pierwsze spotkanie wszelkich planów, rysunków lub przykładów stylów, które lubisz, a dzięki temu będzie wiedział w jakim kierunku chcesz iść ze swoimi pomysłami.

Szczerze mów o budżecie

Każdy klient i jego projektant zdecydowanie powinien mieć na uwadze budżet (chociaż może być trudno dokładnie określić, ile ci będzie kosztować, to jednak ogólne ramy są bardziej niż konieczne). Jeśli nie masz pewności co do budżetu, przeprowadź kilka badań przed spotkaniem, aby lepiej zrozumieć, co ile kosztuje.

Podążaj za intuicją

Są tacy specjaliści, jak architekci Tissu przy których człowiek po prostu dobrze się czuje i wie, że może się otworzyć w kwestii swoich preferencji. Jeśli poczujesz to samo podczas rozmowy z ewentualnym architektem – nie bój się podążać za tym uczuciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.