Wskazówki i uwagi dla firm szykujących się do przeprowadzki

Określenie, jak przenieść firmę do nowej lokalizacji bez utraty produktywności, może być zniechęcającym wyzwaniem. Jednak z odpowiednim planem i odpowiednimi narzędziami możesz przenieść firmę bez większego uszczerbku na produktywności firmy. Możesz nawet znaleźć wiele niezbędnych narzędzi, których będziesz potrzebować do przeniesienia swojej firmy w lokalnym sklepie. Poniżej znajdują się wskazówki i ważne uwagi dotyczące przeprowadzki firm Gdańsk.

Utwórz plan

Jak najwcześniej zacznij opracowywać plan zapewniający minimalne zakłócenia w działalności. Spotykaj się z kluczowymi członkami zespołu i twórz listy – dużo list. Nakreśl, co należy zorganizować, skoordynować i fizycznie przenieść. Rozważ wszystko. Znajdź czas na wizualną inwentaryzację. Możesz rozpocząć proces planowania, fizycznie poruszając się po przestrzeni i sporządzając wizualny „spis” wszystkiego, co należy przenieść do nowej lokalizacji firmy: Ile produktów i zapasów należy przenieść? A co z meblami i wyposażeniem biurowym? Duże przedmioty wymagają specjalnej uwagi. Nie zapomnij o instrukcjach, teczek z plikami i zawartości poszczególnych stacji roboczych. W nowym biurze może być konieczne rozbicie i ponowne złożenie paneli szaf. A co ze sprzętem elektronicznym, w tym komputerami, sprzętem telefonicznym i monitorami ściennymi?

Wymiana starego na nowy

Ważne jest również, aby strategicznie zdecydować, czego nie planujesz zabierać ze sobą. Przeprowadzka to okazja do uporządkowania – oszczędność czasu i pieniędzy (mniejsza objętość do przeniesienia, niższy koszt przeprowadzki). Przeprowadzka to również okazja do innowacji lub modernizacji. Na przykład może to być okazja do wymiany starych, niewygodnych krzeseł biurowych. Nowe meble mogą nie wiązać się z dużo większymi kosztami niż przenoszenie starszych mebli. Dodatkowa korzyść: Twoi pracownicy zyskują motywację dzięki nowym meblom. Jeśli chodzi o sprzęt biurowy, starsze elementy mogą wymagać większej konserwacji i nie oferować funkcji nowszych modeli. Może to być okazja do zastąpienia przestarzałego sprzętu, takiego jak niezdarne stare drukarki, i uzyskania korzyści z produktywności nowszych modeli.

Kupowanie nowego może również ułatwić koordynację przeprowadzki.

Jeśli możesz ustawić się z wyprzedzeniem w nowej siedzibie, dzień przeprowadzki jest mniej gorączkowy. Rozważ przekazanie przedmiotów, które wymieniasz, w celu ewentualnego potrącenia na cele charytatywne. Śledź swoje zasoby przeprowadzki w arkuszu kalkulacyjnym Zrób listę lub arkusz kalkulacyjny wszystkiego, co planujesz przenieść. Dokładna lista jest niezbędna. Gdy już wiesz, co należy przenieść, możesz zacząć organizować przeprowadzkę. Będziesz w stanie lepiej ocenić, ile i jakiego rodzaju materiałów do pakowania potrzebujesz, jak dużą ciężarówkę należy zorganizować i jak długo zajmie sama przeprowadzka. Dokładna lista pomaga również upewnić się, że elementy nie zostaną zgubione podczas całego procesu przenoszenia, co jest nie mniej istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.