Czy wybielanie zębów je uszkadza? Poznaj tę i inne odpowiedzi!

Czy wiesz, że Twoje zęby są jak gąbki i absorbują? Twoje zęby mają pory takie jak skóra lub gąbka. Wszystko, co wkładasz do ust, które ma kolor, wchłonie się w te pory. Wino, kawa, ciemne jagody i palenie są niezwykle aktywne w barwieniu zębów. Z czasem naturalny kolor zębów staje się ciemniejszy z powodu tych plam. Plamy te nigdy nie znikną, jeśli nie zostaną aktywnie usunięte. Właściwie opracowany żel do wybielania zębów działa poprzez wchłanianie do zębów i delikatne wypychanie plam przez pory.

Wybielanie zębów nie uszkadza zębów.

Podobnie jak agresywne mycie zębów, wszelkiego rodzaju nadużycia mogą być szkodliwe. Jednak przy zastosowaniu zgodnie z instrukcją profesjonalne wybielanie zębów jest niezwykle bezpieczne. Proces wybielania wykorzystuje składniki aktywne do tymczasowego otwierania porów w zębach i usuwania plam. Po każdej sesji wybielania zęby naturalnie się remineralizują i nawadniają.

Kluczem do wybielania zębów jest…

Większość dostępnych na rynku produktów do wybielania zębów używa podobnych aktywnych składników do wybielania. Różnica polega na tym, że urządzenie służy do utrzymywania wybielacza na zębie. Naprawdę dopasowana wkładka do wybielania zapewnia, że każdy kąt każdego zęba (niezależnie od tego, czy twoje zęby są proste czy nie) otrzymuje równomierne i spójne pokrycie. W przeciwieństwie do pasków wybielających i lamp UV, dopasowane wkładki wybielające eliminują możliwość niespójności i pozwalają zachować piękny uśmiech.

Dentyści pobierają wysoką opłatę za niestandardowe wkładki wybielające. Płacisz tę ogromną opłatę, ponieważ są lekarzami, a ich czas spędzony na krześle jest cenny. Prowadzenie laboratorium, wykonywanie pracy ręcznej i planowanie wielu wizyt kosztuje czas i pieniądze dentysty. Jednak są dzisiaj też dostępne opcje, które działają niczym profesjonalne laboratorium dentystyczne bez dentysty. Pozwalają na spore oszczędności na tradycyjnych kosztach wybielania dentystów.

Zwiększona wrażliwość po wybielaniu zębów jest normalna.

Większość ludzi ma naturalnie wrażliwe zęby. Jest to najczęściej spowodowane przez genetykę, cienkie szkliwo lub pękanie / uszkodzenie zębów. Podczas procesu wybielania występowanie wrażliwości jest całkowicie normalne. Zęby zostają tymczasowo odwodnione, co zmniejsza ich zdolność do izolowania nerwu przed zmianami temperatury. Czułość zniknie po 12-36 godzinach od wybielania. Dentyści i higienistki zalecają wybielanie fluorem po zabiegu w celu:

  • odżywienia zębów
  • przyspieszenia nawodnienia.

Światło ultrafioletowe (UV) to częstotliwość światła, która działa poprzez przyspieszenie żelu wybielającego, aby działał szybciej. Proces ten jest regulowany i oferowany wyłącznie pod nadzorem dentysty. Chociaż bardzo szybko wybiela, nie jest to opcja dla osób o wrażliwych zębach. Ponadto wyniki są tymczasowe i muszą być nadal utrzymywane (często powtarzającymi się wizytami u dentysty). Proces ten jest niezwykle drogi i czasochłonny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.