Wybieramy drewnianą podłogę do biura – czym się sugerować?

Podłoga w przestrzeni biurowej ma zwykle bardzo dużą powierzchnię, a co za tym idzie, należy zadbać o to, by dobrze się prezentowała, a jednocześnie była trwała i odporna na uszkodzenia. Jest ona bowiem bardzo intensywnie użytkowania na co dzień. Im lepszy materiał podłogowy, tym większa pewność, że podłoga w niezmienionym stanie będzie służyła przez wiele lat.

Zanim zdecydujemy się na wybór podłogi, jej stylistyki czy materiału, z jakiego będzie wykonana, warto najpierw zaplanować inne elementy wystroju i wykończenia wnętrza. Duże znaczenie mają drzwi, które powinny być dopasowane do podłogi pod względem stylistycznym i kolorystycznym. Warto też stawiać na stolarkę drzwiową wysokiej jakości, aby podobnie jak podłoga, służyła w niezmienionym stanie przez długi czas. W poszukiwaniu dobrych drzwi do biura dobrze jest zwrócić uwagę na ofertę drzwi wikęd, to dobry producent, który zapewnia bezproblemowe użytkowanie, a jednocześnie wyjątkowo elegancji design. Gdy już będziemy wiedzieć, jakie drzwi znajdą się w biurze, można przejść do wyboru podłogi.

Panele na wiele sposobów

W ostatnich latach najpopularniejszym materiałem na podłogę są panele, które zapewniają elegancką, efektowną i dobrej jakości powierzchnię. W ofercie producentów paneli podłogowych znajdziemy między innymi panele drewniane, które świetnie się prezentują, korzystnie wpływają na wygląd wnętrza, zapewniają komfort i estetykę. Wśród paneli drewnianych znajdziemy produkty wykonane z różnych rodzajów drewna i na wiele sposobów wykończone, dzięki czemu bez problemu znajdziemy produkty odpowiadające naszym potrzebom. Nowością w ostatnich latach są również panele winylowe, które mają wszystkie zalety podłogi drewnianej, a jednocześnie są pozbawione jej wad. Wykonane są z dwóch warstw – spodniej korkowej i zewnętrznej, która stanowi eleganckie wykończenie. Panele winylowe mogą imitować parkiet, podłogę drewnianą, a także marmur, inne kamienie, a nawet płytki ceramiczne. Są trwałe i wytrzymałe, a jednocześnie bezproblemowe w montażu. Można je kłaść bezpośrednio na już istniejącą, a jedynie oczyszczoną podłogę. Dzięki temu nawet w ciągu jednego dnia nasza podłoga będzie prezentowała się doskonale.

Właściwa pielęgnacja podłogi

Jeśli decydujemy się na podłogę wykonaną z drewna, musimy mieć świadomość, że jej trwałość i estetyka zależą w dużym stopniu od tego, jak będziemy ją sprzątać i konserwować. Drewniane podłogi wymagają odpowiedniej pielęgnacji preparatami specjalnie do tego przystosowanymi. Pamiętajmy, że drewno zużywa się, pracuje, jest podatne na działanie wody i wilgoci. Nawet, jeśli jest doskonale zaimpregnowane i pokryte warstwami ochronnymi, prędzej czy później może zacząć się prezentować dużo mniej korzystnie niż tuż po położeniu. Właściwa pielęgnacja to jedno, ale po kilku latach może się okazać, że podłoga wymaga dużo poważniejszej renowacji. Warto wtedy zainwestować w prace remontowe, gdyż w przeciwnym razie podłoga będzie ulegała dalszemu zniszczeniu. Jeśli nie zadbamy o drewno wystarczająco dobrze, być może jedynym rozwiązaniem po latach będzie położenie na całej powierzchni podłogi wykładziny, która ukryje wszystkie niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.