Wybierasz się na międzynarodowe targi? Pomożemy Ci się przygotować!

Udział w targach za granicą może być skutecznym sposobem na rozwój firmy na arenie międzynarodowej. Jednak podróż zagraniczna na wystawę może być znaczącą inwestycją dla małych firm i ważne jest, aby zaplanować z wyprzedzeniem, aby jak najlepiej wykorzystać uczestnictwo w wydarzeniu. Oto kilka wskazówek dla nowych wystawców:

Przed wydarzeniem

1. Sprawdź, jakie wsparcie finansowe jest dostępne

Niektóre organizacje oferują dotacje dla firm uczestniczących w pokazach w niektórych sektorach i regionach za pośrednictwem programu dostępu do targów. Oprócz pomocy w kosztach wystawiania, zaangażowanie się w ten program oznacza, że ​​możesz uzyskać porady i wsparcie od ekspertów handlowych, a często oznacza, że ​​możesz wziąć udział w pokazie w ramach delegacji podobnych firm w wybranym państwie. Zwykle lokalna agencja eventowa Łódź będzie wiedziała dużo więcej na ten temat.

2. Ustaw konkretne cele

Zadaj sobie pytanie: Jakie są moje cele związane z tym wydarzeniem? Niektóre firmy chodzą na wystawy wyłącznie po to, aby sprzedawać jak najwięcej, inne za konkretne kontakty (dostawcy, agenci, dystrybutorzy, partnerzy) lub w celu poznania rynku i konkurencji. Miej na uwadze liczbę potencjalnych szans, które chcesz wygenerować, liczbę osób, z którymi chcesz porozmawiać, lub liczbę próbek, które chcesz rozdać. Im większe są twoje cele, tym większe masz szanse na ich osiągnięcie. Jeśli to możliwe, poproś organizatorów o kopię listy uczestników – to pomoże ci zidentyfikować konkretne cele.

3. Zbuduj zwycięskie stoisko targowe

Twoje stoisko będzie wizytówką twojej obecności na wystawie i będziesz rywalizował z innymi firmami, walcząc o uwagę uczestników. Interaktywne funkcje, takie jak prezentacje produktów na żywo, nagrody i konkursy, seminaria i prezentacje, gadżety promocyjne, a nawet markowe fotobudki mogą być pomocnymi sposobami przyciągania ludzi. Krótkie, odważne i odpowiednie komunikaty wokół Twojego stoiska utrzymują ogólną przejrzystość i duży wpływ. Jeśli masz przestrzeń i budżet, wybierz miejsce do siedzenia lub prywatny pokój na spotkania indywidualne z kluczowymi osobami.

4. Wykorzystywanie okazji do promocji przed pokazem

Istnieje wiele często pomijanych sposobów, w jakie firmy mogą się promować, zanim jeszcze pojawią się na wystawie. Warto zbadać możliwości reklamy w mediach pre-show i materiałach marketingowych, sieciach społecznościowych, sponsoringu, możliwościach wypowiadania się i działaniach na parkiecie. Pomoże to przyciągnąć ruch do Twojego stoiska i zachęci odpowiednich uczestników do poszukiwania Cię.

Podczas pokazu:

5. Motywuj, angażuj i nagradzaj swoich pracowników

Ludzie obsadzający stoisko mogą sporo zdziałać, jeśli chodzi o angażowanie odwiedzających i generowanie potencjalnych klientów. Codziennie staraj się im przypomnieć wszystkim o swoich celach i kluczowych wiadomościach oraz o postępach. Zmotywuj swój personel do rywalizacji, nagradzając najlepszych wykonawców – na przykład rozdaj nagrody członkom zespołu, którzy zdobyli najwięcej potencjalnych klientów.

Szukasz agencji eventowej w Łodzi? Sprawdź https://pure-pleasure.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.